Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Mart 2020)

Haydar Dümen 7 Mart 2020 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

07 Mart 2020, Cumartesi 09:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Fantezi kuruyorum

Fantezi kuruyorum

19 yaşındayım. Kızları görünce hemen fanteziler kuruyorum. Bende erken boşalma sorunu var. Sapık mıyım? Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, her şey düzelecek. Hayaller gerçekleşecek. Kimi zamanda duvara çarpar gibi kayaya çarpacaksın. Dersini alacak, büyüyüp hayatı öğreneceksin. Bu arada da yaşam arabanın direksiyonunu kazasız belasız kullanacaksın, oyunu kuralına göre oynayacaksın. Gerisi şansa, yeteneğine bağlı.

Utanıyorum

18 yaşındayım, ilişkiye girmedim. Arkadaşlar ilişkiye giriyor. Ben heyecandan yapamıyor, çok utanıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Vah vah vah, 18 yıl bu! 10 yılın neredeyse yatak ıslatmakla geçti. 5 yılı gözlerin karardı, hangi yola gideceğini bilemedi, şeşi 5 gördü. Son 2 yıldır gözüne lens taktırdın, kızlara yönelmeyi düşündün. Yani bendeki resmin böyle çıktı karşıma. Geçen 2 yıla mı hayıflanıyorsun? Hadi be oradan! Biraz daha büyü bakalım. Sonrasına karar veririz.

Çok mu?

21 yaşındayım, hiç kız arkadaşım olmadı. Birkaç kez genelevde ilişkiye girdim. Onun dışında günde 5 kez mastürbasyon yapıyorum. Bu ileride sorunlara yol açar mı?

CEVAP

Değerli okurum, günde 5 mastürbasyon seni esir alır. Bundan çeşitli zararlar göreceksin ve kendi başına binbir çorap öreceksin. Benden söylemesi. Haftada 3’e inmediğin sürece oraya buraya danışacaksın. İşin özü, tedavisi elinde. Gücünü de yitirme, kalsın belinde.


Eşim kendini kasıyor

Eşim kendini kasıyor

Üç aylık evliyim. Eşimle ilişkiye giremedik. Ne zaman birlikte olmak istesem bütün bedeniyle bana karşı koyuyor. Bu durum beni çok üzüyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, ülkemizde akıl almaz boyutlara ulaşan bir olaydan söz ediyorsun ve adını da biliyorsun; Vajinismus. Çözümünü bulduk, daha ne istiyorsun?

İlerletmek istiyoruz

Sevgilimle 2 yıldır birlikteyiz. İlişkimizi bir adım ilerletmek, ilişkiye girmek istiyoruz. Bu benim için çok önemli bir sorun. Çünkü çok erken orgazm oluyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili kızım, ne güzel. Bas düğmeye, aynı şarkıyı 3-5 kere dinle. Birçok kadının bulamadığı bir nimet. Talih kuşu başına konmuş, onu ürkütmek mi istiyorsun?

Kızlığım bozuldu

24 yaşında kızım. Sevgilimle alkol aldık ve ilişkiye girdik. Benim kızlığım bozuldu. Ne yapacağımı bilmiyorum. Ailem öğrenirse beni yaşatmaz. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, senin bilemediğini ben bilemem. Bunu bilse bilse evleneceğin adam ya da bu işin sorumlusu kişi bilir. Bu senin sırrın. Dikkatli ve hesaplı ol. Boşa kürek çekme. Aynı tarlaya değişik tohumlar ekme.


Fark eder mi?

Fark eder mi?

27 yaşında, nişanlı kızım. Yakında düğünüm var. Mastürbasyon yaparken zevk ile cinsel ilişkide yaşanan orgazm aynı mı? Yoksa ikisinden de farklı şekillerde mi zevk alınıyor?

CEVAP

Değerli okurum, kişiden kişiye değişir. Ama şu kesin. Çoğu zaman klitoris orgazm özellikle genç kızlarda ya da cinselliğe hazır olmayan kadınlarda, bir bakıma erkekten yana beklediğini bulamayanlarda üstün gelir. İşin doğası vajinal orgazmı yakalamak. Klitoris de o arada kullanılabilir.

Farklı gelir mi?

İki yıl önce bir erkekle tanıştık, aşık oldum. 20 yaşında kızım. İnsan aşık olduğuyla her şeyi paylaşmak istiyorum. Ondan ayrılmadan önce birkaç kez yüzeysel olarak birlikte olduk. Ben zarın bozulup bozulmadığını merak ediyorum. Zar bozulduğunda adet kanı farklı gelir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, paylaşmak istemişsin ama paylaşamadan yarı yolda kalmışsın. Ben mailini okuyunca sandım ki her şeyi paylaşmışsın. Kızlık zarı kanamadı, yerinde duruyor. Bundan sonra uykudan uyandırma. Kızlık zarı giriştedir.

Kanamış olsa da adet kanı değişmez. Bir aşk denemesi yaptın. Bir şeyler öğrendin. Bana göre çok kötü bir şey olmamış. Bir bakıma da hayat dersi aldın.


Benden soğur mu?

Benden soğur mu?

18 yaşında kızım. Vajinam diğer kızlara göre 4 santim geride. Bu benim ilişkiye girmemde sorun yaratır mı? Erkek arkadaşım benden soğuyacak diye korkuyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, aklıma kilolu olduğun geldi. Öyleyse ona dikkat et, kilo ver. Öteki sorun ve şikayetin bazı erkeklerin hoşuna bile gidebilir. Kendinle barışık ol.

Küçülür mü?

23 yaşındayım, 15 kez ilişkiye girmişimdir. Cinsel organım büyük, kızlar şikayetçi oluyorlar. Kız sürekli “Penisini küçülttür” diyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, penisini küçültemeyiz. Kız da haklı. Geriye bir tek çözüm kalıyor. İlişki devam edecekse ya da evlendiğinde idareli kullan yavrum. Yüzde 50 indirimli olsun.


Sürekli tartışıyoruz

Sürekli tartışıyoruz

24 yaşında kadınım ve 3 aylık evliyim. Evlenmeden önce hiç cinsellik yaşamadım. Eşimle birlikte olduğumuzda ben orgazm olamıyorum. O da kendini kötü hissediyor. Bu yüzden bazen tartışıyoruz. Ne olur bana yardımcı olun.

CEVAP

Sevgili okurum, evliliğin ilk ayları dahası ilk yılları böyledir. Sevişme yerine didişmeye erken başlamışsınız. Her şey düzelecek. Biraz birbirinizin huyuna ve suyuna gidin. Gerekirse bazı özel bilgiler edinin. Ufkunuz açılsın. Bunun için de kitap okuyabilirsiniz. Bir uzmana da başvurabilirsiniz. Bana göre aceleye gerek yok. Daha yolun başındasınız.


BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Krem kullansam mı?

21 yaşındayım, 1.75 boyundayım, 70 kiloyum. Penisim 10 santim. Normal hali çok küçük. Kız arkadaşımla dalga geçer diye ilişkiye giremiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Çeşitli kremler kullanmalı mıyım yoksa doktora gitmeli miyim?

CEVAP

Ah be okurum, nerede satılır bu krem? Can suyu mu var içinde yoksa sihirli bir iksir mi? Hangi krem bir uzvumuzu büyütebilir? 21 yaşında aslan gibi delikanlısın. Bunları ayırt edebilecek kapasiten eminim var. Ama anlıyorum ki denize düşen yılana sarılır.

Ne krem de ne doktor bu işi çözer. Sevdiğin, sevildiğin bir kadın olacak, unutma kadının kapasitesi 8 santim. Seninki 25 santim olsa ne olacak, 45 olsa ne olacak?


GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Her kızla ilişkiye girmek istiyorum

18 yaşındayım. Her kızla ilişkiye girmek istiyorum. Günde 6-7 kez mastürbasyon yapıyorum. Sevgilimle de düzenli ilişkiye girmek istiyorum. Bunu nasıl başarırım?

CEVAP

Değerli okurum, sen umutsuz vaka gibi görünüyorsun. “Deveye boynu neden eğri” demişler. “Nerem doğru” diye cevap vermiş. Neyini düzelteyim? Seks delisi olmuşsun. Her adımda bataklığa düşüyorsun. Hayat senin.

Bu konuda sıkıntıları sen yaşayacaksın. Herkes 18 yaşından geçti. Kiminin çalışmaktan canı çıkıyor. Kimi derslerde kırık not almamak için gözünün ferini yitiriyor. Sense maşallah! Her kızla ilişkiye girmek istiyorum. Kendine gel, ailene sığın.


İsteksizim

İsteksizim

İki yıldır evli kadınım. Esimle cinsel sorunumuz çok. İsteksizim ve zevk almıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili kızım, eşini mi sevmiyorsun, cinselliğini mi? Eşini sevmiyorsan al karşına konuş, duyguları ile oynama masumun. “Eşimi seviyorum ama cinselliği çok sevmiyorum” diyorsan o zaman fedakarlık edeceksin.

Evlilik fedakarlık ister her konuda. Sen ona cinsellikte özverili olacaksın ki o da sana diğer konularda olsun. Yoksa bir süre sonra aynı çatı altında iki yabancı olursunuz, seçim senin.

GÜNÜN SÖZÜ

Akıl bildiğini okur, kadın bu aklı kilim gibi dokur. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Afrodizyak etkisi en çok olan besinler