Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Şubat 2019)

Haydar Dümen 7 Şubat 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

07 Şubat 2019, Perşembe 08:55 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

BANA KÜSER Mİ?

Mastürbasyon yapıyorum ve boşalmam 1 saati buluyor, zorlanıyorum. Bu durum kısırlığa neden olur mu? Acaba kobram bana küser mi?

CEVAP

Değerli, okurum, küsüp küsmeyeceğini bilmem. Omu sen test edersin. Önüne değişik, güzel yemekler koyarsın. Kobradır bu, çoğu bildiğinden şaşmaz. Peki sen ruhuna bir kobra bedeni monte edersen biz doktorluk mu yapacağız veterinerlik mi? İşte bu arada sıkışırız. Hüner senin o önemli organınla uzlaşman. Onu kendinden bir parça yerine koyman. Beğendiğin, hoşlandığın kızlarla en azından arkadaşça birlikte olman. Alışman her şeyi çözer. Kısırlıksa asla söz konusu değil. Hadi bakalım, ona nazar değmesin.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Çare bulunur mu? 7 yıllık evliyim, penis boyu ve erken boşalma sorunum var, 1 dakika bile sürmüyor. Bitkisel ya da kimyasal ilaçlarla iki konuyu çözer miyiz?

Değerli okurum, yaşamın her döneminde ilaç almak ya da bir hastalığın tedavisinde bu işlerden eczaneler sorumludur. Amatörce yapılan, bilim deneylerinden geçmemiş konularda çok dikkatli olmalıyız. Ne varmış ki seninkinin boyunda? 12 santimden aşağı değildir ve normaldir. Erken boşalma evlilik koşullarında tedavi edilir. Bunu 60 yıllık hekiminizin söylüyorsa hangi çağın hangi mahallelerinde yaşıyorsunuz?

Nasıl söyleyeyim?

Nasıl söyleyeyim?

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla sevişiyoruz ama ilişkiye girmek istiyorum. Bunu nasıl söylerim? RUMUZ: KUAFÖR

Çocuğum, yapma, etme eyleme. Mesleğin gereği sana gelen kadınlara büyük bir ciddiyet ve cinselliğin yer almadığı gözlerle bakacaksın. Yok yapamıyorsan bu mesleği bırakacaksın. Bu yaşta kız arkadaşınla ilişkinin ona ve sana neler getirebileceğini düşünsen de asla anlayamazsın. Doğru yaşarsan yolun asfalta döner. Yoksa tozlu yolun çamurlu bataklık olur, haberin ola.

Kıyafetlerimiz vardı ama...

Kıyafetlerimiz vardı ama...

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte olduk. İkimiz de 20 yaşındayız. Üzerimizde pantolonlarımız vardı. Sevgilimin üzerine boşaldım. Şimdi kız tedirgin. Gebe kalırsam diye korkuyor. Böyle bir ihtimal var mı?

CEVAP

Değerli okurum, hiç yok, hiç yok, hiç yok.

Sevgilim ilişkiye zorluyor

Sevgilim ilişkiye zorluyor

19 yaşında kızım. Şimdiye kadar hiçbir erkekle ilişkiye girmedim. 1 aydır kendimden 11 yaş büyük bir erkekle birlikteyim. Beni sürekli ilişkiye zorluyor. Tedirginim, onu da kaybetmek istemiyorum. Bana çare bulun.

CEVAP

Sevgili okurum, erkekleri elde tutmak için bol keseden yardım mı dağıtılacak? Hayat felsefen, dünya görüşün neyse o yolda yürürsün. Ama içimden bir ses bu arkadaş mutlaka sonunda istediğini alacak diyor. Ben bu kadar söylüyorum. Gerisi sana kalmış.

Kızlardan çekiniyorum

Kızlardan çekiniyorum

24 yaşındayım, yakışıklıyım. Bugüne kadar hiç ilişkiye girmedim. Kızlardan çok çekiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, acemiliğini kızlar üzerinde denemen hiç hoş olmaz. Ama senin bu yaşa kadar da mutlaka bir şeyler öğrenmen gerekirdi. Böyle bilgisizce evliliğe başlanmaz. Paniklersin. İlk izlenimler seni üzer. Evlenmeden önce bu deneyimleri bir parça yaşasan iyi olur. Sorun bulacağın partnerde. O da sana kalmış.

Fren yapamıyorum

Fren yapamıyorum

Son zamanlarda çok mastürbasyon yapıyorum. Yapmayı istemiyorum ama kendimi frenleyemiyorum. Başıma ağrılar giriyor. Ne olur bana yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, yor kendini. Zor işlere gir. Einstein’ın formülünü çözmeye çalış. Bir buluş için kolları sıva. Spor yap. Derslerinin ötesine geç. Beynin pırıl pırıl aydınlansın. Cinselliğe az zaman kalsın.

Boyu yeterli mi?

Boyu yeterli mi?

22 yaşındayım. 90 kiloyum. Penisim ereksiyon halinde 12 santim. Sizce boyu iyi mi? Bir de bu durumun kilo ile ilgisi varmış, doğru mu?

CEVAP

Değerli okurum, boyu iyi. Kasık yağları biraz yuttuğundan kilo ile ilgisi var. İşe zayıflamayla başla gerisi kolay.

Akıntı geliyor

Akıntı geliyor

26 yaşındayım. Ne zaman kız arkadaşımla telefonda konuşsam penisim sertleşiyor, akıntı geliyor. Bu zevk suyu mu yoksa meni mi? Ne yapacağımı şaşırdım. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, gelen zevk suyu olduğu için hiçbir olumsuz anlamı yok. Cinsel coşkudur ve gençlerde görülen olaylar. İşin doğası böyle. Ne yapalım, her şey zamanla yerine oturacak. Sen kafana takma. Ama kendini birazcık frenlemeyi de öğren.

Çıkmazdayım

Çıkmazdayım

18 yaşında kızım. Bugüne kadar ilişkiye girmedim. Erkek arkadaşım cinselliğe çok düşkün. Ben onunla ileriye gitmeden bir şeyler yaşamalı mıyım? Çıkmaza girdim.

CEVAP

Sevgili okurum, bilemem. O partnerinin karakterine bağlı. Bana göre geri gelmez. Onun bir hayat çizgisi var. Umarım bu durum seni cinselliğin oyununa getirmez. Çünkü bu oyunun kurbanı olacaksın. Birlikteliğin ve evliliğin kuralları da böyle işlemez.

Korkularım yersiz mi?

Korkularım yersiz mi?

26 yaşında kızım. 2 yıl önce nişanlıydım ama ayrıldık. Bu dönemde ilişkiye girdik, benden kan geldi. Doktordan zarımın yırtılmadığını öğrendim. Şimdi başka biriyle evlenmeyi düşünüyorum. Muayene kağıdımı hâlâ saklıyorum. Sizce korkularım yersiz mi?

CEVAP

Sevgili okurum, korkuların yersiz. Bu işler muayene kağıdı ile kanıtlanmayacağı gibi varsayalım ki biraz zedelenmiş olsaydı ne olacaktı? Yani kendini çöp sepetine mi atacaktın? Bu kadar paniklemeyin. Kendi bilincinizin ve güveninizin sahibi olun. İleride evlenmeden önce bu arkadaşla birlikte olacaksan, sil baştan yaşanacaksa kızlık zarının bu kadar peşine düşmenin ne anlamı var?

Psikolojimi bozar mı?

Psikolojimi bozar mı?

26 yaşında kızım. Sık mastürbasyon yapmak psikolojimi bozar mı? Çalışırken birden aklıma geliyor, o an kendimi tutamıyorum. Bu hep böyle gider mi?

CEVAP

Sevgili yavrum, sanırım evlenince bu durum son bulur. Ancak klitoris orgazmına alıştığın için vajinal orgazma geçişte zorlanabilirsin. Yaşın evlenmek için yavaş yavaş iyi noktalara geliyor. Haftada 2-3 kez mastürbasyon yapabilirsin. Daha fazla yaparsan pek zararı olmaz ama yine de dikkatli ol.

Cinsel soğukluk yaratır mı?

Cinsel soğukluk yaratır mı?

Psikolojik sorunlarım olduğu için bazı ilaçlar kullanıyorum. Bu ilaçlar cinsel soğukluk yaratır mı? Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, psikolojik sorunları atlat. İlaca devam. Ama bağımlılık yapmasın. Asıl ilaç önce kendi iraden ve mantığın sonra çevrendir. Cinselliğin uzun yıllar sürecek. Bu psikolojik sorunların da 3-5 ay bilemedin 1 sene içinde geçmesi gerekir. Umarım o tür geçici bir psikolojik sorundur.

Beni terk ettiler

Beni terk ettiler

21 yaşındayım. 5 kız arkadaşım beni terk etti. Penisim çok büyük olduğu için benden ayrıldılar. Bu durumdan rahatsızım. Küçültmenin bir yolu yok mu?

CEVAP

Değerli okurum, gemisini kurtaran kaptan olmuş, çok da iyi yapmışlar. Yani o geminin tapusu elinde olan bir ilişki değil bu. Eşin olur da sineye çeker, bir düzen kurulur, onu anlarım. Ama bu yavrucukların nesine. Acıya, işkenceye katlanmanın ne anlamı var? Canım biraz iradeli oluver.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Kalıcı mutluluk için çok çaba gerekir. Kendiliğinden gelen mutluluk ise yine kendiliğinden uçup gider. H.D.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sağlıklı bir ilişkide olduğunu gösteren 9 kanıt