Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (8 Ocak 2019)

Haydar Dümen 8 Ocak 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

08 Ocak 2019, Salı 12:39
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

23 yaşındayım. Penisim 6 santim. Daha önce ilişkiye girmedim. Bu bende psikolojik etki yarattı ve çok utanıyorum. Ne yapmalıyım ?

CEVAP

Değerli okurum, uzaktan bilirkişi raporu hazırlayalım. Kesinlikle sönük halinin ölçüsüdür. Ya da 100 kilonun üzerinde olmalısın ki penis yağ dokusu içinde, senden önce “Yandım sahip, kurtar beni” diye yakarıyordur. Sen onun dilini anlamamış olabilirsin.

Eğer kilo normal sınırlardaysa, organ da ayağa kalktığında 6 santim ise elbette buna bir çözüm aranacak. İş yapamaz haldeyse işe bir cerrahi operasyon dahil olacak, penis protezi takılacak. Yani okurum, bir organa bir ömür feda edilmez.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Nasıl kurtulurum?

18 yaşındayım ve aşırı şekilde mastürbasyon yapasım geliyor. Bu durumdan nasıl kurtulurum?

Bir çözüm bulacağız elbet değerli okurum. Çaresi kolay ama o formülleri uygulayacak gencimiz nerede? Hangi taşın altında kaz yumurtası arıyor, derdini develere yükleyip ‘Yandım Allah’ türküleri söylüyorsundur. Acaba hangi diyarlara uçuruyor seni rüzgar? Çünkü elinde demir kazık yok ki onu bağlayıp işine gücüne bakasın. Oğlum, herkesin yaptığını yap. Çelikten bir iradeyi adeta onun gözünün içine sok. Bunları yaptın çözüm olmazsa o zaman yine bize yazıver çocuğum.

Orgazm olmuyor

Orgazm olmuyor

Kız arkadaşım 23 yaşında. 2 senedir ilişkimiz var ama orgazm olamıyor. Bu canımı sıkıyor. Mastürbasyon yapmaması sebep midir?

Birader kızın 2 yılını yedin, yetmedi şimdi mastürbasyona taktın kafayı. Bence kız senin tavrından memnun değil. Kız orgazm olamıyorsa, sen başaramıyorsun demektir. Çünkü bu bilgilere sahip değilsin.

Kız arkadaşın yaşı gereği çok kritik bir noktada. Artık nişan yüzüğünü takmalı, 1-2 yıl içinde de evliliğe adım atmalısınız. Bildir tarihini, düğün hediyem eşinin orgazmında sana yol göstermek olsun.

Sevgilim neden kaçtı?

Sevgilim neden kaçtı?

28 yaşındayım. 1 yıldır kız arkadaşım var. Onunla birlikte olmak istiyorum. Beni sevdiğini söylüyor ama birliktelik istemiyor. Bir şeyler yaşamaya karar verdik ama benden kaçtı. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, rahat bırak kızı. Sen istemediğin bir şeyi yapar mısın?

İsteksizim ama seviyorum

İsteksizim ama seviyorum

7 yıldır evli kadınım. 2 çocuğum var ama 3 yıldır cinsel olarak isteksizim. Eşimin bana yaklaşmasına katlanamıyorum. Ama kocamı çok seviyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, haklısın zor durum. Hemen ya da kolay çözüleceğine benzemiyor. Ama olayın bir yerinden tutmak gerekir. Bir uzmanın sistemli bir muayenesinden geçmen ayrıca bir psikiyatristle konuşman gerekir. Önünüzde uzun yıllar var. Kendini kaptırıp teslim olursan sorun daha da büyür.

Neden olmuyor?

Neden olmuyor?

Eşimle haftada 3-4 kez ilişkiye giriyoruz. İkimiz de ilişkiden çok zevk alıyoruz. Ama eşim orgazm olamıyor. Ben de ona bu zevki yaşatmak için ilişki sırasında klitorisini uyarıyorum. Ama niye ilişkide orgazm olamıyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, iyi yöntem. Zaman içinde klitoris orgazmdan vajinal orgazma geçecek, bunu öğrenecek. Belki ilişki sayınız ona çok geliyor. Senin de erken boşalman varsa tedavi ol. Şimdilik böyle idare edin. Fantezileri de boşlamayın.

Gebelikten korkuyorum

Gebelikten korkuyorum

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla birlikte olduk. Penisim yarıya kadar içerideydi. Kız hamile kalmış olabilir mi? Gebeliği önleyici hap var mı? Gebelikten çok korkuyorum.

CEVAP

Değerli okurum, nadir de olsa o ihtimal var. Hani binde bir desek ve o ihtimale rastlarsak binde bir olur. Öteki sorularına yanıtım hayır. Yani gebelik olmuşsa önleyici hap yok. Zar esnekmiş, kanamamış. Doğayla kumar oynamak seninki, tahminim gebe kalmadı.

Hamile kalır mı?

Hamile kalır mı?

23 yaşındayım. Kız arkadaşım da 20 yaşında. Kendimizi engel olamayıp sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Üzerimizde eşofmanlarımız vardı. Kız arkadaşımın hamile kalma olasılığı nedir?

CEVAP

Değerli okurum, imkansız.

Kuş neden ötmüyor?

Kuş neden ötmüyor?

46 yaşındayım. Benim kuşum ötmüyor. Ötse de ancak 20-25 günde bir ötüyor. Çok çaresizim, ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, erkekliğin doruğundasın. Şeker hastalığın var mı? Kilon ya da tansiyon durumun nedir? Bunların da değerlendirilmesi gerekir. Ayrıca eve karşı bıkma söz konusu olabilir. Yani psikolojik kökenlidir diyebiliriz. Bu karmaşık bilmece mutlaka bir uzmanın elinde çözülür.

Kıza yetmiyorum

Kıza yetmiyorum

22 yaşındayım. Cinsel ilişkiyi seviyorum ama boşalamıyor, acı çekiyorum. Şimdiki kız arkadaşım arada beni terk etmekle tehdit ediyor. Bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, yeni birini mi bulursun yoksa yoluna devam mı edersin bilemem. Bizim kızlarımıza karşı daha dikkatli ve saygılı ol. Onlar senin zevk aracın ya da oyuncağın değiller. Sakın duymayayım.

Evlenebilir miyim?

Evlenebilir miyim?

23 yaşındayım. Penisim 11 santim. Kendime güvenimi kaybetmek üzereyim. Evlenmek istediğim kız var ama bu sorundan dolayı evlenmek istemiyorum. Cinsel organımı ameliyatla büyütebilir miyim veya bu halde evlenirsem bir sorun olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, cinsel organın normal. Kadının vajinası 8 santimdir. Eğer kiloluysan ve kasıklarında yağ birikimi varsa bu yağlar, penisi 1-2 santim yutar, küçükmüş imajı verir. Öyleyse o bölgedeki yağları erit. Sevdiğin kişiyle göğsünü gere gere evlen.

Korkumu nasıl yenerim?

Korkumu nasıl yenerim?

25 yaşındayım. Nişanlıyım. Bu ay içinde evlenmeyi düşünüyoruz. Ben kandan çok korkuyorum. Evlendiğimde ne yapmam lazım? Nasıl yenerim korkumu?

CEVAP

Değerli okurum, karanlık oda. İşin sonunda da bir uyku gözlüğü takıver. Sevgili eşin sana bir şey göstermeden sorunu halleder.

Kanadı mı?

Kanadı mı?

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla yakınlaştık, benden 4-5 damla kan geldi. Kızlık zarım bozuldu mu?

CEVAP

Değerli okurum, herhalde kızlık zarın zedelendi. Umarım normal bir cinsel birleşme sırasında kanaman olur. Belki de dediğin gibi başka bir yerden kan gelmiştir. Bütün bunlar uzaktan bilinmez. Bana göre unut bu olayı. Daha çok küçüksün.

Artık tat almıyorum

Artık tat almıyorum

30 yaşındayım. Nişanlım da 28 yaşında. Biz ilişkiye giriyoruz ama hiç tat almıyorum. Çünkü partnerimin vajinası çok genişledi. Nişanlım çok zayıf, bununla ilgili olabilir mi? Acaba ne yapabiliriz?

CEVAP

Değerli okurum, haksızlık etme, önce sevgili nişanlının kıymetini bil. Her işi bitirmişsin, adeta yemeğin üzerindeki maydanozu arıyorsun. Zamanla her şey yoluna girecek. Sana özgü bir kadın ya da bir kız imal edilmeyeceğine göre bu sorunlar düzelir.

Zararlı mı?

Zararlı mı?

19 yaşındayım, fazla mastürbasyon yapıyorum. Acaba çok yapmak zararlı mı?

CEVAP

Değerli okurum, azaltıver. Yoktur desem de, zararı vardır desem de zararlı. Çünkü ruhunla oynuyorsun.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Ömre değer biçilseydi herkes kendi ömrünü en değerli görürdü. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Saçlarını 1 yıldır yıkamıyor!