Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (8 Şubat 2019)

Haydar Dümen 8 Şubat 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

08 Şubat 2019, Cuma 12:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

İkimiz de tecrübesiziz

21 yaşındayım, 3 yıllık bir ilişkim var. İkimizin de tecrübesi yok, sevişiyoruz ama ben tatmin olmuyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bana yardım edin.

 CEVAP

Değerli okurum, oluyor böyle işler. Tabii ki acemisiniz. Masum yağmacılara benziyorsunuz. Girdiniz bir bağa, üzüm salkımını koparıp şapur şupur yutuyorsunuz. Şunu tane tane, ağır ağır özümleyerek yemeğe çalışsanız ve de biraz sabretmeye alışsanız her şey kendiliğinden çözülecek. Şimdilik oturduğunuz yerde otursanız, körpecik yaşamlarınızı da tehlikeye atmasanız olmaz mı? Kızı bırak gitsin ya da ilişkinizi romantik bir düzeye indirin. Biraz el ele, göz göze gezin.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Erken boşalıyorum

İlişkiye girdikten 5 dakika sonra boşalıyorum. Ne yapabilir ya da ne kullanabilirim?

Hiçbir şey yapamazsın, hiçbir şey kullanamazsın. Adın, soyadın senin olsun, boyun nedir, nasıldır? 5 dakika sürüyor ama sayısı kaç? Ne istiyorsun, ilişkiyi hangi koşullarda yapıyorsun? Acaba mastürbasyonu ilişki mi sanıyorsun? İlişki olumsuz koşullarda ata binmek gibi oldu bitti durumuysa dizginleri nasıl tutacağını bilmezsin. Diyelim ki önerilerim var, bunları nasıl uygulayacaksın? Yani cinselliğini oldu da bitti maşallah kıvamında bekliyorsan ya evlilik ne olacak? Şimdilik bu konuyu ciddiye al, yeter.

Nasıl büyütebilirim?

Nasıl büyütebilirim?

Eylül 1986 doğumluyum, seks konusunda deneyimli değilim. Penisim 11 santim ve ince. Nasıl büyütebilirim?

Değerli okurum, tıbbi bakımdan penisin normaldir, bu bir. İkincisi organ antrenmansız kaldığından incelme ondandır. Kilon fazla ise onu da düşünelim. Antrenmanla yani evlilikte ilişkilerle normal çapına kavuşacaktır. Senin bu yaşta haftada 2-3 kez ilişkin olması gerekirdi. Hemen evlen, sana uyan bir partner yani sevecen, şefkatli bir anne adayı bul ve garanti belgeni de benden almış ol.

Hep yarıda kalıyorum

Hep yarıda kalıyorum

Erkek arkadaşım ön sevişmeyi uzun tutuyor, en hassas noktamı bilmiyor. İlişki ne kadar uzun sürerse sürsün ben hep yarıda kalıyorum. Klitorisi hiç mi duymadı acaba? Bu sorunumu nasıl aşabilirim?

CEVAP

Sevgili okurum, doğanın sana verdiği o küçük cevher, süs için oraya konulmadı. İşe yarasın diye orada. Yani yüce doğa, yüce güç gerek görecek ama bizim küçük kızımız bundan utanacak. Bu olmaz. Çünkü cinsellik sonuna kadar paylaşıldığı zaman iki taraf mutlu olur. Devreye klitoris girerse kesinlikle orgazm olacaksın. Bundan kuşkun olmasın. Bu da doğaldır.

Kızlık zarım esnek mi?

Kızlık zarım esnek mi?

23 yaşında, nişanlı kızım. Nişanlımla ilişkiye girdik, çok az acı hissettim, hiç kan gelmedi. Zarın esnek olduğunu düşündüm. O gecenin sabahında tuvaletteyken kan geldi. Acaba zarım esnek mi, yırtıldı mı?

CEVAP

Sevgili okurum, esnek ama zedelendi. Ya da zarın yapısı o kadar kanamaya uygundu. Yırtılmış ve kanamış olabilir.

Nasıl davranayım?

Nasıl davranayım?

20 yaşındayım. Bütün kızlarla cinselliği yaşamak istiyorum. Bu yüzden benimle sevgili olmak istemiyorlar. Artık bir kızla ciddi ilişki istiyorum. Ama benden kaçıyorlar. Onlara nasıl davranmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlar haklı değil mi? Bu dava senin önüne geldi, sen de yargıçsın. Doğruyu sen mi yapıyorsun, kızlar mı? İkincisi sen cinselliğin sınırlarının nerede başlayıp nerede biteceğini bilmiyorsan kızlar elbette senden kaçar. Bana soracağına aklına sor. Aklın yanıt vermezse insanlığına sor. Bir yerden yanıt gelecektir ona uy.

İkincisi olmuyor

İkincisi olmuyor

33 yaşında, 4 yıllık evliyim. Eşim ile birlikte olduğumuz zaman bir kereden fazla boşalamıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ne yapacaksın fazlasını? Eşinle birleşmelerin ortalama yarısında eşinin orgazm oluyorsa bu bakımdan iyi ve doğru yoldasınız demektir. Formül: ‘Bir yap pir yap’.

Soğumaya başladım

Soğumaya başladım

Hemen her gün cinsel ilişkiye giriyorum. Ama artık cinsellikten soğumaya başladım. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, cinsel ilişkiyi haftada 2’ye indir. İndirmeden öncede 3 haftada da perhize gir. Her şeye yeniden başlar gibi başla. Duyguların ikinci tomurcuklarını açsın. Güller bile solar. Ama budayıp biraz bekleyince ikinci tomurcuklar açar. İnsan da aynen böyledir.

Kızlar beni istemiyor

Kızlar beni istemiyor

22 yaşındayım. Hiçbir kızla cinsel deneyimim olmadı. Penisim büyük olduğu için kız arkadaşlarım benimle olmak istemiyor. Benim halim ne olacak?

CEVAP

Değerli okurum, eşin yapı olarak organına uygunsa sorun çıkmaz. Ama sen idareli kullanmayı öğrenirsen yani kadınına saldırır gibi birleşmeler yapmazsan ve acısız pozisyonları bilirsen her şey yoluna girer. Bildiğiniz gibi tıbben onu küçültemiyoruz.

Kız ilişkiye girmek istiyor

Kız ilişkiye girmek istiyor

18 yaşındayım. Kız arkadaşım sürekli ilişkiye girmek istiyor. Acaba ne yapmalıyım? Ben ise ona zarar vermek istemiyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, bu kız seni nasıl baştan çıkardı? Nasıl yoldan saptırdı, anlayamadım. Bu yaşlarda bu işler olmaz. Sorunlar yaratır, başın derde girer. Bütün sorumluluğu ve suçu kız arkadaşına yüklersen piyon olmaktan kurtulamazsın. Erkek ol, delikanlı ol, babayiğit ol. O yolda adımını at. İrade diye bir şey var onu unutma.

Haplar faydalı mı?

Haplar faydalı mı?

21 yaşındayım. Ergenlikten bu yana cinsel organımda çok küçük bir gelişme oldu. Bu konuda çalışan dükkanlarda satılan haplarla büyütebilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, kaç santim, kaç santim, kaç santim? Yani ereksiyon durumu kaç santim? Bilinmez bir soruya hayali bir cevap olmasın diye soruyorum. Sadece iki kelime yazacaksın. “Ereksiyon hali şu kadar santim” diyeceksin.

Severek evlendik

Severek evlendik

2 yıllık evliyim. Eşimle severek evlendiğimiz halde ilişkiye giremiyoruz. Ne yapacağımı bilemiyorum, yardımınıza ihtiyacım var.

CEVAP

Sevgili okurum, vajinismus. Türkiye’de çok rastlanan bir durum. Bu sorunun klasik yöntemlerle çözülmediğini, psikolojik bir yardımla da sonuç alınmadığını biliyoruz. Ama bunun tedavisi var, bunu bilmeni istiyorum. Yardım da istediğine göre zaman yitirme.

Hamile kalınır mı?

Hamile kalınır mı?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla yüzeysel bir şeyler yaşıyoruz. Sevgilim vajinama boşalmadan hamile kalma ihtimalim var mı? Erkek arkadaşım kızlık zarı bozulmadan hamile kalınmayacağını söylüyor ama endişeliyim.

CEVAP

Sevgili yavrum, kızlık zarı bozulmadan da hamile kalınabilir. Zarla gebeliğin ilgisi yok. Ayrıca hangi türden zar olursa olsun, onun ortasında deliği var ki içerideki adet kanı dışarıya akıyor. Bu delik spermler için çok büyük bir yoldur.

İşe yarıyor mu?

İşe yarıyor mu?

Penis büyütücüler gerçekten işe yarıyor mu? Eğer yarıyorsa bana önerebileceğiniz bir marka var mı?

CEVAP

Değerli okurum, arşivimi karıştırdım, bu soruyu soran 12 bin 358’inci kişisin. Yazmaktan kalemim de, bilgisayarımın da tuşları da eskidi. Ismarlama yolla organlar büyüseydi Hocanız biraz elini büyütmek isterdi ki yeri gelince birine bir şaplak atarsa iz bıraksın diye. Ama olmuyor be oğlum.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk önünüze pat diye düşmüşse dikkatli olun bubi tuzağı gibidir. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sevgilimin hayatında başka biri mi var? (29 Ocak 2020)