Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (9 Ağustos 2019)

Haydar Dümen 9 Ağustos tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

09 Ağustos 2019, Cuma 09:21 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Mastürbasyondan mı?


19 yaşındayım. Genelevde ilişkiye girdim, sertleşmedi. 5 yıldır mastürbasyon yapıyorum, etkisi var mı? Mastürbasyonu azaltsam geçer mi? Genelevdeki kadın mastürbasyondan kaynaklandığını söyledi. Bana yardım edin.


CEVAP


Değerli okurum, kadıncağız doğru söylemiş. Fazla mastürbasyon yapanlarda görülür. Lakin başka bir boyuttan bakacak olursak erkek doğası gereği ilişkilerde seçilen değil, seçen olmak ister. Karşısındakini beğenir, emek harcar. Emek harcamamışsa değersizdir. Sen mastürbasyona alışmışsın. Bünye emek harcamadan, para verip karşısında bir kadın bulunca fener görmüş tavşan gibi oldu. Merak etme, kalıcı değil, ilk heyecandan olur, fazla mastürbasyon yapma, hayatını karartma.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Sürekli büyüyor


20 yaşındayım. Cinsel organım gittikçe büyüyor. Her gün antrenman yapıyorum. Acaba ileride bir sorun olur mu?


Değerli okurum, sorun olmaz evladım. Neden sorun olsun? Sen gelişmelerden an be an bana haber ver. Ben nerelerde kullanacağını sana bizzat söyleyeceğim. Örneğin; 50 santim olunca yaz, ilk görevin sehpaya ayak olmak. Bu görevi tamamladığında haber ver. Diğer görevlerini de düşüneceğim. Şimdilik hoşça kal, dert etme kendine, çaresine bakarız.

Cinsel ömür uzar mı?


Bir erkeğin ömrü boyunca üreteceği sperm sayısı limitli mi? Yani yoğun cinsel yaşamı olan erkeğin erkekliği, yoğun cinsel yaşamı olmayandan önce mi biter? Yoksa ‘işleyen demir ışıldar’ misali kullanıldıkça cinsel ömür uzar mı?


Değerli okurum, tabii ki limitlidir. Mesela senin son 3 hakkın kaldı. Şimdi otur kendi haline yan. Kime kullansam diye düşün, karşındakileri sınava sok. Son haklarına değer mi, değmez mi diye değerlendirme yapmaya çalış. Yahu nereden buluyorsunuz böyle soruları? Gülmekten yazı yazamıyorum. Ben geldim 90 yaşına, sen benden çok yaşa emi.

Yeteri kadar sertleşmedi


20 yaşındayım, 1 yıl önce bir hayat kadınıyla olmaya çalıştm, yeterli sertliğe ulaşamadım ve boşalamadım. Mastürbasyon yaparken sorunum yok. Neden böyle oldu? 1 yıldır kimseyle olmadım. Çünkü çok korktum.


CEVAP


Değerli okurum, yardıma ihtiyacın yok. Her gencin ilk denemelerinde böyle olur. Aynı şartlarda yeniden deneme yaparsan aynı sonuçlar alırsın. Uygun bir zamanda sevdiğin biriyle birlikte olursan başarı sağlama şansın artar. Ancak bu başarısızlıklar kalıcı türden değildir. Üzülecek bir şey yok.

Hep ilişki istiyorum


20 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürekli ilişkiye girmek istiyorum, doyumsuzum. Ben günde 10 kez ilişkiye girelim istiyorum ama sevgilim acı çektiği için yarıda kalıyor. Enerjimi nasıl harcayacağımı bilmiyorum. Yardım edin.


CEVAP


Değerli okurum, yok artık. Kızcağızı rahat bırak. O ceylan. Sen kaplan. İradeni kullan.

Kan nereden geliyor?


27 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla birlikte oldum. Adetimin son günüydü. Sürtünme yoluyla olacağını söyledi ama ilişkiye girdik. Yarım saat sonra kan geldi. Erkek arkadaşım “Kızlık zarıyla ilgisi yok, adet kanamasıdır” dedi. Ne dersiniz?


CEVAP


Sevgili okurum, varsayalım ki öyle ya da böyle. Bana göre de adet kanamasına benziyor. Ya kanadıysa o nereden bilinir? Bu işlere girildiğinde her türlü sonuç daha önceden göz önüne alınmalı. Bir ölçüde de sonuca katlanılmalı.Canları yanıyormuş


18 yaşındayım. Birçok kere ilişkiye girdim. Penisimin boyu 17 santim. Kız arkadaşlarım bu durumdan çok rahatsız oluyor. Hepsi de "Canımı yakıyorsun" diyor. Ben çok zevk alıyorum ama karşı taraf rahatsız olunca ister istemez kırılıyorum. Sizce ne yapmalıyım?


CEVAP


Değerli okurum, ya sayı saymasını bilmiyorsun ya da dayak yememişsin. "18 yaşındayım, pek çok kızla beraber oldum" sözüne takıldım. Nerede yaşıyorsun sen? Türkiye de mi? Bak oğlum, ileride işsiz, güçsüz, mesleksiz kalır. Baba servetini de tüketirsin. Sürünürsün bu kafayla gidersen.

Nasıl yaklaşmalıyım?


24 yaşındayım. Şimdiye kadar pek çok kadınla ilişkiye girdim, hiçbir sorunum yok. Yakında evleneceğim. İlk gece nelere dikkat etmem, nasıl bir yol izlemem, nasıl yaklaşmam gerekir?


CEVAP


Değerli okurum, ilk önce eşin insan yani cinsel obje değil. Uzun yıllar senin aşkını, zaman zaman kaprisini ve senden doğacak çocukların zahmetini, yorgunluğunu taşıyacak çok önemli biri. Önce mutlaka beğeneceksin, sonra seveceksin. Bunlardan sonra da cinsel açıdan bir elektriklenme olacak. Bir sefere çıkar ya da göreve gider gibi değil. O arada zaten önüne çıkacak tabloda sen kendi doğrularını bulacaksın.

Bana soğuk davranıyor


22 yaşındayım. Kız da 20 yaşında. Kız arkadaşım seviştikten sonra başının döndüğünü, çok halsiz olduğunu, midesinin bulandığını söylüyor. O gün içinde bana soğuk davranıyor. Bunun sebebi ne olabilir?


CEVAP


Değerli okurum, sevgilinin bu şikayetlerinin seninle ilgisi yok. Kendi psikolojisinin etkileri. Ruhun bedene yansımasıyla ilgili sorunlar yaşıyor. Çok üzerine gitme. Bir alışma dönemi geçiriyor. Onun soğukluğunu ve yaralarını yüreğinin sıcaklığıyla ısıt ve ona yardımcı ol.

Penisim ağrıdı


20 yaşındayım. Kız arkadaşımla yakınlaştık, bir nevi seviştik. İlişkiden sonra penisimin dip kısmı ağrımaya başladı. Ne yapmam gerekiyor? Doktora görünmeli miyim?


CEVAP


Değerli okurum, hayır. Damarlar içeriden biraz zorlanmış, o basınç da ağrıya neden olmuş. Olabilir be oğlum. Gençlik bu. Ama sürekli de deneyip durma, cinsel organı da çok zorlama.

Endişeliyim


30 yaşın üzerindeyim ve 95 kiloyum. Cinsel organım 11 santim. Evlenmeyi istiyorum ama penisimin yeterli olmayacağını düşünüyorum. Ne yapmalıyım?


CEVAP


Değerli okurum, yeterli olacak. Kilo verir, kasık yağlarını eritirsen 2 santim daha penis o yağ içinden kurtularak kendini gösterecek. Bu da sana yetecek. Mutluluğu sağlayacak.

Ondan vazgeçemiyorum


18 yaşındayım. Okulumdan bir kızı seviyorum ama söyleyemiyorum. O kızdan vazgeçemiyorum. Ne olur bana yol gösterin.


CEVAP


Değerli okurum, sevgiye, derslere uykuya, spora ve aile bağımlılığına devam.

Dış gebelik mi?


18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdim. Şimdi hamile olduğunu iddia ediyor. Ben içine boşalmadım, vajinaya yakın bir yere boşaldım. Bu dış gebelik olabilir mi?


CEVAP


Değerli okurum, gebe mi değil mi diye test yaptıracaksınız. Bir hastaneye danışman yeterli. Onlar sana doğru sonucu söyler.

Vajinam darmış


20 yaşında kızım. 2 yıldır bir ilişkim vardı. Geçenlerde tam olarak ilişkiye girmeyi denedik ama olmadı. Benim ilk tecrübem olacaktı, erkek arkadaşımın da ikinci. Neden olmadığını anlayamadım. Önceden bir muayenede vajinamın dar olduğu söylenmişti. Şimdi ayrıyız ama merak ediyorum. Evlenince sorun yaşar mıyım?


CEVAP


Sevgili okurum, zamana bırakın, alışın. Olayınızı yasalaştırın. Güven duygularınız pekişsin. Acemilikleriniz geçsin. Eğer evlenirseniz evlendiğinde yine bu sorunları yaşarsan onu da çözeriz.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Güzele bakmak sevaptır fazla bakarak sevap kazanmak da ayıptır. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...