Prens Harry'den çok önemli Meghan Markle açıklaması

Prens Harry eşi Meghan Markle'la çıktığı Güney Afrika seyahatinde bir mektup yayınladı. Eşine destek verdiği mektupta annesi Lady Diana'dan da bahseden Harry 'Eşimin sonu da böyle istemiyorum' diyerek isyan bayrağını açtı...

03 Ekim 2019, Perşembe 11:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Prens Harry, “Karımı rahat bırakın. Karımın, annem Lady Diana gibi aynı güçlerin kurbanı oluşunu izlemek istemiyorum. Acımasızsınız” diyerek isyan etti. Yazdığı mektubun yayınlanmasından sonra dünyanın gündemine giren Prens Harry'yi bu isyan durumuna getiren süreç ise hem ilginç hem de oldukça acı...

Lady Diana, İngiltere Kraliyeti’nin Veliaht Prensi Charles ile evlenmişti. Katı kurallarıyla bilinen sarayın duvarlarını aşarak halkın kalbine dokunmuştu. Giyiminden kullandığı iletişim diline, çocuklarını yetiştirme yöntemine kadar çağının ötesinde olan Diana’nın bu ‘aykırılığı’, büyük bir baskı altında kalmasına yol açmıştı. Charles’tan boşanmış ve saraydan uzaklaşmıştı.

DİNMEYEN ANNE ACISI

DİNMEYEN ANNE ACISI

Attığı her adım haber olan Diana, 1997’de Paris’te peşine düşen paparazzilerden kaçarken geçirdiği trafik kazasında trajik bir şekilde ölmüştü. Prens Harry ve ağabeyi Prens Willam için hayat bir daha hiçbir zaman aynı olmayacaktı.

Diana’nın 13 yaşında öksüz kalan oğlu Prens Harry, eşi ile annesinin aynı akıbeti yaşamasından duyduğu endişeyi paylaştı. Yayınladığı açıklamayla dün dünya gündemine oturdu. Evliliklerinin başından bu yana İngiltere basınının hedefinde olan eşi ABD’li Meghan Markle, giyiminden bebeğini tutuşuna her hareketiyle eleştiriliyordu.

Meghan, dün babasına gönderdiği özel mektubu yayınlayan ‘Mail on Sunday’ gazetesine dava açtığını açıkladı. Meghan’a eşi Harry’den büyük destek geldi. Harry’nin eşine destek veren mektubunun yayınlanmasından sonra çekilen fotoğraf karelerinde Markle'ın eşine hayran bakışları dikkat çekti.

KENDİ ÇOCUĞU İÇİN KORKUYOR

KENDİ ÇOCUĞU İÇİN KORKUYOR

Harry’nin açıklaması adeta bir manifesto gibiydi. Harry “Çift olarak basın özgürlüğüne, doğru haberciliğe inanıyoruz. Ancak acısını gizlice çektiğine tanık olduğum karım, İngiliz bulvar basınının son kurbanlarından biri oldu. Gebeliği ve yeni doğan oğlumuzun yetişmesi boyunca son bir yılda tırmanışa geçen acımasız bir kampanya var.

Annemi kaybettim ve şimdi eşimin de aynı muktedir güçlerin kurbanı oluşunu izliyorum. Bu propagandanın, özellikle bilinçli olarak kötü niyetli olduğunda insani bir bedeli var” sözleriyle eşi ve oğlu Archie için endişesini dile getirdi.

Meghan Markle'ın Prens Harry'yle birlikte olduğu öğrenildiğinden beri haberleri bir gün bile dünya gündeminden düşmedi. Hollywood'da oyunculuk yapan, çeşitli filmlerde küçük rolleri olan Markle Suits adındaki televizyon dizisindeki rolüyle dünya tarafından tanınmış bir oyuncu haline gelmişti. İngiltere kraliyeti ise daha önce hiç böyle bir 'gelin' profiline sahip olmadığı için Markle bir anda tüm dünyanın merak ettiği biri haline geldi.

Meghan Markle'ın eleştirilmesinin tek sebebi Amerika'dan, üstelik de Hollywood'dan gelmesi değildi elbet. Markle siyahi aile üyelerine sahip, melez biriydi. Bu özelliğiyle de adeta bembeyaz olan kraliyet ailesinin adeta kimyasını değiştirdi. Irkçı yaklaşımların hedefi olan Markle bariz bir şekilde hem soylular arasında hem de dışarıdan birçok ayrımcı saldırıya maruz kaldı.

Tüm bunlara rağmen mağrur duruşunu bozmayan Markle saraydaki davranışları yüzünden de eleştiriliyordu. Sürekli olarak Prens William'ın eşi Kate Middleton'la karşılaştırılan Markle adeta onun yanında sönük, saraya uygun olmayan, kelimenin tam anlamıyla 'avam' bulunan bir figür haline gelmişti.

Bu dedikodular yetmezmiş gibi Markle ve Middleton arasında sürekli kavgaların yaşandığı, Harry ve William kardeşlerin arasının bu yüzden bozulduğu, kraliçe II. Elizabeth'in Markle'a kraliyet mücevherlerini vermediği gibi şeyler bile söylenmeye başladı.


Tüm bunlar düşünülünce Prens Harry'nin kaygıyla yazdığı mektup daha da anlam kazanıyordu elbet. Biz de Harry'ye sevgi dolu bir eş ve baba olarak taşıdığı kaygılar konusunda hak veriyoruz ve mutlu evliliklerinin trajedilerle sarsılmamasını diliyoruz...

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere sokaklarını yabani keçiler bastı