Prenses Diana ve oğlu Harry'yi 22 yıl sonra buluşturan tesadüf

Yardımseverliği ve kocaman yüreğiyle tanınan ve çok sevilen Prenses Diana'nın 22 yıl önce gittiği Angola'da resmi temaslarda bulunan küçük oğlu Prens Harry kendisini duygulandıran bir tesadüfle karşılaştı...

28 Eylül 2019, Cumartesi 17:36
A A

Trajik bir trafik kazası sonucu genç yaşta ölen Prenses Diana tüm dünyanın sevgilisi olmuş çok önemli bir toplumsal figürdü.

Onu bu kadar önemli kılan şey sadece bir prenses olması değildi elbette. Diana aynı zamanda bir aktivistti ve dünyanın dört bir yanını gezerek insanlık için çok önemli işler yapmaya çalışan bir gönüllüydü.

Diana yıllar önce ziyaret ettiği Afrika ülkesi Angola'da sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bir kampanya yürütmüş ve manyınlı bölgelere dikkat çekmeye, o bölgelerdeki mayınları temizletmeye önayak olmaya çalışıyordu.

Prenses, bu temasları sırasında mayına basarak uzuvlarını kaybetmiş kurbanlarla bir araya geliyor ve onların yaralarını sarmaya çalışıyordu.

Bu temasları sırasında fotoğraflara yansıyan küçük bir kız çocuğu tüm dünyanın dikkatini çekmişti.

Ms Thijika adındaki bu kız çocuğu mayına basmış ve bir bacağını kaybetmişti. Diana'nın kucağında otururken verdiği üzgün ama mağrur pozları o zamanlar basında çokça yer almıştı.

Diana'nın küçük oğlu Prens Harry de annesinin izinden gidiyor. Hayır işleri konusunda oldukça aktif olan Harry şu anda Angola'da ve tıpkı annesi gibi mayınlı bölgelerde temaslarda bulunuyor.

Harry'i Angola'da bekleyen büyük sürpriz ise oldukça duygu yüklü sahnelere gebeydi.

Yıllar önce annesinin kucağında poz veren o küçük kız artık büyümüş, 38 yaşında bir kadın olmuştu.

Harry ziyareti sırasında Ms Thijika ile tanıştı. O günlerin küçük kızı, şimdinin annesi Ms Thijika Prenses Diana'nın ziyaretinin kendisine ne kadar iyi geldiğini, onun şefkati sayesinde kendini yeniden 'tamam' hissetimiş olduğunu anlattı.

Üstelik Diana'ya duyduğu saygı ve sevgiden dolayı kızın adını Diana koymuştu.

Bu hikayeyi dinleyen Prens Harry oldukça duygulandı ve göz yaşlarına hakim olmakta zorlandı...

Annesinin yolunda yürüyen Prens Harry'ye biz de buradan sevgilerimizi yolluyoruz...

Sıradaki haber yükleniyor...