Prenses Diana'nın vefatının 22. yılı... 'Prenses Diana sarayda bulaşık bile yıkardı'

31 Ağustos 1997’de Paris’te bir trafik kazasında hayatını kaybeden Prenses Diana'nın ölüm yıldönümü bugün... Prens William ve Prens Harry, anneleri Prenses Diana'nın 22'nci ölüm yıldönümünde Kensington Sarayı'nda bir araya gelecek. Anmaya eşleri ve çocukları da katılacak

17 Nisan 2019, Çarşamba 10:14 Son Güncelleme:
A A

Britanya'nın veliaht prensiyle evliydi ama saraydaki hayatı bambaşkaydı... İşte Prenses Diana'nın hayatıyla ilgili bilinmeyenler...


Ölümünün üzerinden 22 yıl geçti ama Prenses Diana sadece ülkesinde değil, halen tüm dünyada hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip. 1997 yılında sevgilisi Dodi El Fayed ile birlikte geçirdiği trafik kazasında hayata veda eden Prenses Diana ile ilgili bilinmeyen ayrıntılar gün ışığına çıkmaya devam ediyor.

1989 ile 2000 yılları arasında Kensington Sarayı'nın mutfağında şef aşçı olarak çalışan Carolyn Robb, Prenses Diana'nın özel yaşamına dair ilginç noktaları anlatmıştı:

'BASİT YİYECEKLER İSTERDİ'

'BASİT YİYECEKLER İSTERDİ'

53 yaşındaki Robb, Sunday Times gazetesine verdiği röportajda Diana için yemek pişirmenin çok kolay olduğunu söyleyerek "Bizden de basit yiyecekler isterdi. Salatalar, sufleler gibi."

Carolyn Robb, Prenses Diana'nın mutfakta kendileriyle vakit geçirmeyi sevdiğini hatta bazen bulaşıkların yıkanmasına bile yardım ettiğini anlattı.

'MUTFAĞA GELİP SOHBET EDİYORDU'

'MUTFAĞA GELİP SOHBET EDİYORDU'

Robb, Kensington Sarayı'nda görev yapan ilk kadın şefti. Prens Charles tarafından işe alınan Carolyn Robb, Prenses Diana'nın bazen mutfağa geldiğini, ayakkabılarını çıkarıp kendileriyle sohbet ettiğini, şakalar yaptığını da söyledi.


Robb, saray mutfağında sadece mevsim sebzelerinin kullanıldığını, bunların da sarayın bahçesinde yetiştirilenler olduğunu anlattı. Carolyn Robb, "Mevsimi olmayan hiçbir sebze mutfağa girmezdi" diye konuştu. 

ZENGİN VE KÖKLÜ BİR AİLENİN KIZIYDI

ZENGİN VE KÖKLÜ BİR AİLENİN KIZIYDI

1981 yılında Prens Charles ile evlenerek İngiliz kraliyet ailesine giren Lady Diana Spencer, 1 Temmuz 1961 yılında Sandringham'da dünyaya geldi. Zengin ve köklü bir ailenin kızı olan Diana Spencer, 1981 yılında Britanya tahtının veliahtı Prens Charles ile evlendi. 

ZOR BİR EVLİLİK YAŞADI

ZOR BİR EVLİLİK YAŞADI

İki erkek çocuk dünyaya getirdi. Ancak Prens'in gençlik aşkı Camilla Parker Bowles'u bir türlü unutamaması yüzünden zor bir evlilik yaşadı. 

Çift, 1996'da resmi olarak boşandı. Diana, boşanmanın ardından zengin bir iş adamının oğlu olan Dodi El Fayed ile flört etmeye başladı. 

İki sevgili Paris'te paparazzilerin takibinden kurtulmaya çalışırken geçirdikleri bir trafik kazasında hayata gözlerini yumdu. 

HAYATINI KAYBETTİĞİNDE 36 YAŞINDAYDI...

HAYATINI KAYBETTİĞİNDE 36 YAŞINDAYDI...

Diana 1997 yılında hayata veda ettiğinde 36 yaşındaydı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Burak Özçivit eşini kızdıracak