'Pufidik terlik' polemiği Tanrıyar'a pahalıya patladı

'Pufidik terlik' polemiği Tanrıyar'a pahalıya patladı

'Pufidik terlik' polemiği Tanrıyar'a pahalıya patladı

02 Haziran 2010, Çarşamba 10:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kısa bir süre önce şarkıcı Petek Dinçöz ile yollarını ayıran Can Tanrıyar'ın “Niye gece hayatını bırakamadınız da, eşinizi bıraktınız?” sorusuna verdiği “Evliliğimizin son 6 ayında aramızda bir soğukluk vardı. Birbirimize dokunmakta bile zorlanıyorduk.

Petek’ten ve evden sürekli kaçmak istiyordum. Çünkü Petek kendisini bırakmıştı. Klipte ve sahnedeki gibi seksi, alımlı değildi. Yanımda makyajsız, eşofmanlı, ayağında pufidik terliklerle dolaşıyordu. Bunu hangi erkek kabul eder ki? O zaman da kendimi hep dışarıya attım” yanıtına Petek Dinçöz'den ve bir çok ünlüden büyük tepki geldi.

Dinçöz, Tanrıyar'a “Ben sadece sanatçı değil, aynı zamanda ev hanımıydım. Evde olmayan ‘mor adam’ için kostüm giyip sabah ezanlarına kadar bekleyecek miydim? Ben bir Türk ailesinde ev hanımı nasıl davranıyorsa öyle davrandım. Pirinci gece kıyafetiyle ayıklayan bir kadın gördünüz mü?” diye yanıt verdi.

Peki, diğer ünlüler Tanrıyar'ı nasıl topa tuttu?

BAŞAK SAYAN: ‘GERÇEKTEN SEVMiYOR’

Bir erkek böyle düşünüyorsa ruhsal sorunu var demektir. Bir insan evde sürekli gran tuvalet oturabilir mi? Bu kadar saçma bir şey olabilir mi? Normal bir düşünce şekli değil. O erkek karşısındaki kadını gerçekten o olduğu için sevmiyor demek ki. O sahne de ya da podyumda gördüğü figüre aşık olmuş. Gerçek sevgi böyle olmaz.

HANDE ATAİZİ: “İNSAN EVLENİNCE RAHATLIYOR”

Kadın her zaman kendine bakmalı. Ancak hepimizin bir ev hali var. Evde makyajlı, gece kıyafetiyle dolaşmanın imkanı yok. Önceliğin güzel bir kadınsa, onu evde pijamayla ve terlikle görmek hayal kırıklığı yaratabilir. Kadın ve erkek evlenince bazı şeyleri başardığını görüp rahatlıyor, kendine özen göstermiyor.

Ebru Şallı ve ayrılık sürecinde olan Seren Serengil'in Tanrıyar'a tepkisi ne oldu?

SEREN SERENGİL: “EN BÜYÜK SORUMLU ERKEK”

Bir erkeğin böyle bir açıklama yapmış olması şansızlık. Bir insanın 24 saat evde pür makyaj dolaşması imkansız. Yanlış kocalar insanı hayattan vazgeçiriyor. Kadının bırakmışlığının en büyük sorumlusu erkektir. Erkek bu bırakmışlığı kendisinde aramalı. Bizim de onların beğenmediğimiz tarafları var.

EBRU ŞALLI: “NORMAL BİR DAVRANIŞ DEĞİL”

Bence evde sahnedeki gibi dolaşmak normal değil. Sanatçılar sahnede çok ağır makyaj yapıyor ve kıyafetler giyiyorlar. Bambaşka bir insan oluyorlar. Normal halleri belki karşısındaki insanı hayal kırıklığına uğratabilir. Ama birinden evde de sahnedeki ya da ekrandaki gibi olmasını istemek normal bir davranış değil.

Can Tanrıyar'ın bu tutumunu uzman nasıl değerlendirdi?

‘ERKEK KADINI DEKORATİF BİR VARLIK OLARAK GÖRÜYOR!’

Psikolog İlkim Öz Tan konuyla ilgili şunları söyledi: "Kadının evde ev haliyle olması çok normal. Ancak ben Petek Dinçöz’ün, Can Tanrıyar’ın anlattığı gibi pejmürde bir halde dolaştığını zannetmiyorum.

Burada bir suçlama var, hiç hoş değil. Erkeklerin bu yöndeki beklentisi bencilce. Erkek kadını dekoratif bir varlık olarak görüyor. Bu konuda şikayet, erkek danışanlarımdan çok kadınlardan geliyor. Burada elbette bir eşitsizlik söz konusu. Kadının omzunda daha çok yük var."

Milliyet

4

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gamze Özçelik yardım ulaştırmaya devam ediyor