Putin seçimde ağır yenilgi alacak

Putin seçimde ağır yenilgi alacak

Önümüzdeki yıl Rusya'da yeniden devlet başkanı olmaya hazırlanan Vladimir Putin'ın partisinin 4 Aralık'taki seçimlerde ağır yenilgiyle çıkacağı iddia edildi

25 Kasım 2011, Cuma 12:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rusya'da bağımsız kamuoyu araştırma şirteki Levada-Center, 4 Aralık'taki parlamento seçimleri öncesi yaptığı son anketi açıkladı.

Putin liderliğindeki Birleşik Rusya Partisi'nin 450 sandelyeli parlamentoda 253 milletvekili çıkaracağı belirtildi. Başbakan Putin'in Birleşik Rusyası'nın şu anda parlamentoda 315 milletvekili bulunuyor.

KOMÜNİST PARTİ İKİNCİ OLACAK

Levada-Center araştırma şirketi, parlamento seçimlerinde ikinci büyük partinin ise 94 vekille Komunist Parti olacağını iddia etti. Araştırma şirketinin verilerine göre ulusalcılar 59 ve Sadece Rusya Partisi de 44 milletvekili çıkaracak.

DEVLET BAŞKANLIĞI SEÇİMİ 4 MART 2012'DE

Rusya'da devlet başkanlığı seçiminin ise 4 Mart 2012 tarihinde yapılması kararlaştırıldı. Rus parlamentosunun üst kanadı olan Federasyon Konseyi'nden yapılan açıklamada, yasaya göre devlet başkanlığı seçiminin bir önceki seçimin yapıldığı ayın ikinci pazar gününde yapılması gerektiği ve bunun 4 Mart 2012 tarihine denk geldiği ifade edildi.

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev gelecek yıl yapılacak devlet başkanlığı seçiminde Başbakan Vladimir Putin'i destekleyeceğini belirtmiş, Putin de Medvedev'e başbakanlık önermişti.

PUTİN İLK KEZ YUHALANMIŞTI

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, geçtiğimiz günlerde başkent Moskova'daki bir dövüş sporu müsabakası sırasında ilk kez yuhalanmıştı.

Başbakan Putin, Rus dövüşçü Fetor Emeliyanenko ve Amerikalı rakibi Jeff Monson arasındaki müsabaka sona erdikten sonra ringe çıktı.

Putin, bir Rus televizyonundan canlı yayımlanan müsabakanın hemen ardından konuşmaya başladığı sırada, seyircilerden yuhalama sesleri gelmişti.

YOUTUBE'DA 500 BİN KİŞİ İZLEMİŞTİ

Rus Kanal 1 televizyonu, daha sonra konuyla ilgili haberinde, Putin'in yuhalandığı kısmı yayınlamadı. Ancak, video paylaşım sitesi YouTube'a konulan yuhalanma görüntülerini 500 binden fazla kişi tarafından izlenmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 3.doz aşılama başlamıştı! Sevindiren gelişme