Raheem Sterling'e ırkçı saldırı: 'Nigger' dedi!

Manchester polisinin, Manchester City'nin siyahi futbolcusu Raheem Sterling'e ırkçı sözler söyleyip, fiziksel saldırıda bulunduğu iddia edilen bir kişiyi tutukladığı belirtildi. 

19 Aralık 2017, Salı 14:30
A A
Raheem Sterling'e ırkçı saldırı: 'Nigger' dedi!
İngiltere müthiş bir iddayla çalkalanıyor. İngiliz Mirror'un haberine göre; Manchester City'nin antrenman tesislerine girdiği esnada bir kişi Raheem Sterling'e, dünyada siyahilerin hakaret kabul ettiği ve hatta bu kelimenin söylenmesinden ötürü çok ciddi suçların işlendiği "Nigger" kelimesini söyledi.

Bu kelimenin tam Türkçe karşılığı olmasa da "köle zenci" anlamına geliyor ve ABD ile İngiltere'de suç sayılıyor. 
 

HEM SÖZLÜ HEM FİZİKİ SALDIRI


Hakereti eden kişinin Manchester polisi tarafından tutuklandığı, ırkçı sözlerin yanı sıra Sterling'e fiziksel saldırıda da bulunduğu belirtildi. 
 

POLİS DOĞRULADI


Manchester City'den konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, tutuklamanın "nefret suçu" kapsamında yapıldığı bildirildi. Polis tutuklamayı doğruladı. 
 

STERLiNG'E TEKME ATMIŞ


Sterling'in arabasıyla antrenman tesislerine girdiği esnada bu şekilde bir saldırıya uğradığı, daha sonra aracından inip bu kişiye problemin ne olduğunu sorduğu, hemen ardından da ırkçı saldırıda bulunan şahsın Sterling'e tekme attığı da haberde yazıldı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türkiye Spor Ödülleri'nin sahipleri açıklandı