Rasim Öztekin’e veda: Usta oyuncu son yolculuğuna uğurlandı

8 Mart 2021 tarihinde kalp krizi sebebiyle 62 yaşında hayatını kaybeden usta sanatçı ve tiyatrocu Rasim Öztekin’in cenazesi aile yakınları tarafından hastane morgundan alındı. Usta oyuncu için İstiklal Caddesi’ndeki Ses Tiyatrosu’nda tören düzenlendi. Törenin ardından Öztekin’in cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı Camisi’nde kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığında toprağa verildi.

10 Mart 2021, Çarşamba 11:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede geçtiğimiz gün 62 yaşında hayatını kaybeden Türk tiyatrosunun usta ismi Rasim Öztekin, son yolculuğuna uğurlandı.

Öztekin’in cenazesi, yakınları tarafından Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp, Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Zincirlikuyu Gasilhanesi’ne götürüldü. 

Gasilhanenin ardından Öztekin’in Türk bayrağına sarılı ve üzerine Galatasaray bayrağı da konulan tabutu, önce mezun olduğu Galatasaray Lisesi’ne getirildi.  Öztekin’in profesyonel tiyatro hayatına başladığı Ses Tiyatrosu önünde cenaze aracından indirildi. 

Tören mangası usta oyuncunun tabutuna omuz vererek, tiyatro sahnesine getirdi. 

Ailesi, sevenleri ve sanat camiasından çok sayıda kişi, usta oyuncu için son görevlerini yapmak üzere tiyatro salonuna geldi. 

Oldukça üzgün olduğu görülen kızı Pelin Öztekin, gözyaşlarını tutamadı. Babasına veda eden Pelin Öztekin, "Ben burada büyüdüm. Bu sahneye böyle çıkmak istemezdim. Onu çok seviyorum. Herkese çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen törenin ardından ise usta oyuncunun cenazesi alkışlarla buradan çıkarıldı. Öztekin için saat 15.00’te Zincirlikuyu Camii’nde cenaze namazı kılındı. Daha sonra Öztekin’in cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedildi.

DHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ayrılık iddialarına Çağatay Ulusoy ve Duygu Sarışın'dan el ele göz göze yanıt!