Renklerine göre gelin çiçeklerinin anlamı

Her rengin bir anlamı olduğunu biliyor muydunuz? Gelin çiçeğinizi seçerken de bu anlamları göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

04 Ocak 2017, Çarşamba 10:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Mavi

Mavi

Doğal mavi çiçekler doğada oldukça nadir bulunur. Huzur ve berraklığı temsil eden mavi çiçekler, kişiyi rahatlayıp sakinleşmeye davet eder. Bu yüzden hasta arakadaşlara götürmek için idealdir. Romantik ilişkilerde iyi günde ve kötü günde bağlılığı sembolize der. Mavi gelin çiçeği ise adanmışlığı temsil eder.

Mor

Mor

Asalet ve zarafetin rengi mor, lüks ve varlıkla ilişkilendirilir. Morun en soft tonu olan lavanta, feminenliği temsil eder. Mor gelin çiçeği ise karşılıklı hayranlığı sembolize eder.

Turuncu

Turuncu

Yaşam heyecanı ve coşkusunu temsil eden turuncu çiçekler yüksek enerjisinden dolayı yas tutan ya da kötü hisseden kişileri neşelendirmek için verilebilir. Her odaya sıcaklık ve doğal bir parlaklık katar. Turuncu gelin çiçeği ise arzuyu temsil eder.

Yeşil

Yeşil

Doğanın rengi olan yeşil yenilenme ve yeni bir hayatı sembolize eder. Aynı zamanda sağlık ve iyi bir geleceği simgeler. Yeşil gelin çiçeği ise evlenecek çiftin birbiriyle mutlak uyumunu gösterir.

Kırmızı

Kırmızı

Romantizmle ilişkilendirilen kırmızı, düğün ve yıldönünümü gibi kutlamalarda sıkça tercih edilir. Tabii ki bunda kalbin kırmızı olmasının da etkisi var. Kırmızı gelin çiçeği derin aşk, tutku ve arzuyu sembolize eder.

Beyaz

Beyaz

Temizlik ve sadeliği sembolize eden beyaz, yıllarca gelinlerin favori rengi olmuştur. Seramonilerde kullanılmasının bir diğer sebebi de zarafetidir. Masumiyet, alçakgönüllülük ve sadakat gibi anlamlara gelen beyaz gelin çiçeği hala gelinler arasında popüler bir tercih.

Pembe

Pembe

Pembe, gençlik ve nezaketi temsil eder. Kırmızının yerine daha yumuşak tonlar arayanların ilk tercihidir. Pembe gelin çiçeği ise eğlence ve karşılıklı minnettarlığı sembolize eder.

Sarı

Sarı

Sarı, güneşin rengi olduğu için neşe ve mutluluğu çağrıştırır. Romantik bir ilişkiden çok arkadaşlıkla ilişkili olduğu için hoşlandığınız kişiden sarı çiçek almak pek iyiye işaret etmez. Öte yandan sarı, yeni başlangıç ve bozuk bir ilişkiyi onarma anlamına gelir. Sarı gelin çiçeği tercih ediyorsanız sadece aşık olduğunuz kişiyle değil, ayrıca en yakın arkadaşınızla da evleniyorsunuz demektir. Pembenar

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Diyet ve egzersiz yapmadan düz bir karın elde etmenin yolları