Restorasyon yapılan bina çöktü: 1 ölü

Restorasyon yapılan bina çöktü: 1 ölü

Uşakta, TCDD Depo ve Bakım Onarım Şefliği'ne ait restorasyonu devam eden tarihi binanın duvar ve çatısının çökmesi sonucu enkaz altında kalan 43 yaşındaki işçi Nihat Şahin yaşamını yitirdi

09 Kasım 2014, Pazar 20:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fatih Mahallesi, Orhan Dengiz Bulvarı’ndaki TCDD’ye ait Depo ve Bakım Onarım Şefliği’ndeki restorasyonu devam eden iki asırlık tarihi geçmişe sahip binadaki izalosyon çalışması nedeniyle 2 metrelik çukur kazıldı. Kazılan çukun nedeniyle binan yan duvarı ve çatısı çöktü.

Bu sırada çukurda izolasyon malzemesi döşeyen işçilerden Nihat Şahin, göçük alında kaldı. Diğer işçilerin haber vermesi üzerine olay yerine polis, itfaiye, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Uşak İl Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

Çalışmak için Diyarbakır’ın Lice ilçesinden geldiği öğrenilen Şahin’in göçük altından çıkartılması için çalışma başlatıldı. Uşak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait kepçe ve dozerlerde kurtarma çalışmalarına destek verdi. Yaklaşık 2.5 saat süren çalışmanın ardından Şahin’in göçük altından cesedi çıkartıldı.


Şahin’in cesedi Uşak Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldırken, olayla ilgili soruşturma başladıldı.Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karşıyaka sahilinde şaşırtan görüntü