Reyhanlı'da istenen cezalar belli oldu

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen bombalı saldırılarla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında iddianame hazırlandı. İddianamede 19 sanık hakkında 52'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 130 kez 22'şer yıl hapis cezası istendi

23 Ekim 2013, Çarşamba 12:04
A A

Reyhanlı’daki bombalı saldırılarla ilgili soruşturmayı yürüten TMK 10. Maddesiyle Görevli Adana Cumhuriyet Başsavcıvekilliğinde görevli Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman tarafından hazırlanan iddianame tamamlandı.

115 sayfalık iddianamede savcı eylemi planladıkları ve karıştıkları tespit edilen 19 kişi hakkında 52’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 130 kez 22’şer yıl ağır hapis cezası talep etti.

İddianamede bombalı saldırıların 1987’den beri eylemi olmayan THKP-C Acilciler Grubu ve Suriye istihbaratı tarafından planlandığı tespitine de yer verildi.

Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs günü meydana gelen bombalı saldırılarda 52 kişi ölmüş, 100'den fazla kişi de yaralanmıştı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.