Rıdvan Dilmen'e 'takipsizlik'

Rıdvan Dilmen'e 'takipsizlik'

Rıdvan Dilmen 'Sedat Şahin soruşturması'nda 'şüpheli' sıfatıyla ifade vermişti. Savcılık, Dilmen hakkında dava açmak için yeterli delil olmadığını belirterek "takipsizlik" kararı verdi

14 Mart 2013, Perşembe 12:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Eski futbolcu, futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Terör ve Organize Suçlarla Mücadele Savcılığı’nda Aralık 2012’de ifade verdi. İfadenin konusu ise suç örgütü lideri Sedat Şahin oldu.Terör ve Organize Suçlarla Mücadele Savcılığı, 2012’nin Ekim ayında suç örgütüne yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında Sedat Şahin, oğlu Erkan Şahin ve kardeşleri Vedat Şahin, Mehmet Şahin'in de aralarında bulunduğu 43 şüpheliyi gözaltına aldı. Soruşturma kapsamında şüpheliler ile ilgili teknik ve fiziki takip yapıldı. Bu teknik ve fiziki takibe futtbol yorumcusu Rıdvan Dilmen de takıldı.

YETERLİ DELİL YOK

İddiaya göre, yapılan takiplerde Rıdvan Dilmen, Sedat Şahin hakkında yeni bir adli soruşturma olup olmadığını öğrenmek için bazı temaslarda bulunduğu tespit edildi. Bu tespit üzerine Rıdvan Dilmen,Terör ve Organize Suçlarla Mücadelede görevli savcı Ekrem Beyaztaş’a şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Soruşturma dosyasını inceleyen savcı Beyaztaş, Dilmen hakkında takipsizlik kararı verdi. Savcılık takipsizlik kararında, Dilmen hakkında dava açmak için yeterli delil olmadığını belirtti.

Selahattin GÜNDAY, İstanbul DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çelik: İsrail hükümetinin, Müslümanların mabedine yaptığı saygısızlığı kınıyoruz