Rihanna'nın 5 adımlık doğal yaz makyajı

Müziğin ve makyajın ‘patroniçesi’ Rihanna, makyaj markası Fenty Beauty’nin YouTube kanalından yaz için ilham verecek yeni bir makyaj videosu yayınladı. Karantinada güneş yüzü görmemiş yüzümüze sanki iyi bir güneşlenme seansından çıkmışız gibi gösterecek bu makyaj ile doğal, ışıltılı ve ferah bir görünüme sahip olabilirsin. Birkaç dakika içinde uygulayıp yüzünde doğal bitişli bir görünüme sahip olabileceğin bu makyaj ve kraliçe Rihanna’nın makyaj ipuçları için okumaya devam et! Hadi başlayalım… Lara Bayrak

28 Nisan 2020, Salı 20:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Makyajın başrolü: Bronzer

1- Makyajın başrolü: Bronzer

Rihanna, eforsuz yaz görünümü için makyajında başrolü bronzer’a veriyor. Daha taze ve canlı bir ten için yazın pudra / toz ürünleri bir kenara bırakıp krem bronzer kullanmayı tercih ediyor. Bu makyajın da kilit noktası tam olarak bu. 

Tüm yüzüne uygula

Tüm yüzüne uygula

Fondötensiz de uygulayabileceğin bu makyajda krem bronzer’ı yanaklarına, göz kapaklarına, alın bölgene, çene kemiklerine uygula. Rihanna krem bronzer uygulamasındaki ipuçlarından biri de şu: Bronzer’ı önce parmaklarınla yüzüne yerleştir, ardından fırça ile dağıt. Ten rengine uygun bir bronzer seçtiysen elini hiç korkak alıştırma. Böylece istediğin yaz sıcaklığını elde etmiş olacaksın. 

2- Allıkta abartma diye bir şey olmaz!

2- Allıkta abartma diye bir şey olmaz!

Makyaj kraliçesinin ten makyajındaki ikinci durağı allık. Allık kullanırken ‘abartma’ diye birşey olmayacağını ve canınız istediği kadar kullanmanız gerektiğini söyleyen Rihanna kendi makyaj markası için hazırladığı Summer Fenty Face koleksiyonundan gül tonlarındaki krem allığı kullanıyor. Unutma, krem allık sayesinde sağlıklı, canlı ve güneş yüzü görmüş bir görünüm elde edebilirsin. 

Yanaklarla daha işimiz bitmedi. Rihanna olayı bir üst seviyeye çıkararak mor bir fark ile krem allığın üzerinden geçiyor. Denemek sana kalmış…

3- Boyanmış gibi değil, doğal görünen kaşlar

3- Boyanmış gibi değil, doğal görünen kaşlar

Kaş yaparken göz çıkarmak sık sık karşılaştığımız bir durum. Eğer kaşların istediğiniz şekilde ve dolgunluktaysa bu adımı atlayabilirsin. Kaşlarının doğal görünümünden şikayetçiysen kaş rengine en uygun ince uçlu bir kaş kalemi seç ve boşlukları hafifçe doldur. Amacımız çizilmiş bir kaş görünümü değil, makyaj yokmuşcasına doğal duran bir yüz. 

4- Doğal ve ışıltılı dudaklar

4- Doğal ve ışıltılı dudaklar

Yaz makyajında Rihanna’nın temel felsefesi az malzeme ile çabasız bir görünüm ve maksimum sonuç! Yanaklarında kullandığı gül kurusu krem allığı bu sefer parmaklarını kullanarak dudaklarına uyguluyor. Oldukça hafif ve doğal bir görünüm kazandırdığı dudaklarını bir de parlak bir lipgloss ile canlandırıyor. 

5- Son dokunuş

5- Son dokunuş

Kullandığı krem bronzer ile hafifçe göz kapaklarından da geçen Rihanna makyajın son dokunuşunu maskara ile yapıyor. Ve ta da! İşte Rihanna’nın yaz görünümü!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Her duşta uygulaman gereken 6 rutin