Robbie Williams, Türk eşi için Topkapı Sarayı'nı evine getirdi

Şarkıcı Robbie Williams, 3. kez anne olan Türk eşi Ayda Field için, Kaliforniya'daki malikanesine 'Valide Sultan Dairesi'nin benzerini, inşa ettirdi

08 Ekim 2018, Pazartesi 18:15
A A

İngiliz şarkıcı Robbie Williams, üçüncü çocuklarını dünyaya getiren Türk eşi Ayda'ya akıllara durgunluk veren bir hediye yaptırdı. Topkapı Sarayı'ndaki 'Valide Sultan Dairesi'nin benzerini, Kaliforniya'daki malikanesine inşa ettirdi. 

Ünlü şarkıcı, üçüncü kez anne olan eşine tarihi bir hediye vermek için gözlerini Topkapı Sarayı'na çevirdi.

2015'TE GÖRÜP ÇOK BEĞENMİŞ

Willams, eşinin 2015'te görüp çok beğendiği Topkapı Sarayı'ndaki 'Valide Sultan Dairesi'nin aynısını, Kaliforniya'nın en özel bölgesi Beverly Hills'teki malikanesinin bir odasına yaptırmak için harekete geçti.

2 AY TOPKAPI SARAYI'NDA İNCELEME YAPILDI

12 kişilik bir ekibin, Sultan III. Murad'ın annesi Nurbanu Sultan için yaptırdığı ve 18. yüzyılın sonlarına doğru Sultan III. Selim'in ikinci bir kat eklettirdiği Valide Sultan Dairesi'nin benzerini yapmak amacıyla 2 ay Topkapı Sarayı'nda incelemeler yaptığı öğrenildi.

1 MİLYON DOLARA MAL OLDU

Malikaneye yaptırılan bu özel dairenin, 1 milyon dolara mal olduğu belirtildi. Ayda, Robbie Williams'ın yaptırdığı "Valide Sultan Dairesi'ni görünce büyük bir mutluluk yaşadığını söyledi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.