Rol için ülkeyi terk etti

Sibel Kekilli, 'Duvara Karşı'daki rol beni yedi bitirdi" dedi

11 Eylül 2009, Cuma 14:45
A A

‘Duvara Karşı’ filmiyle şöhret olan, 15 yıldır Almanya’da yaşayan Sibel Kekilli, Amerika-Los Angeles’a yerleşti. Almanya’daki yönetmenlerden aynı teklifleri almaktan bıktığını söyleyen Kekilli “Yönetmenler ya ezik Türk kızını ya da çırılçıplak soyunan, sevişen marjinal kadınları oynamamı istiyordu. Almanya’da başka teklif alamadım ve bıktım” dedi. Sibel Kekilli en son rol aldığı ‘Pihalla’daki sevişme sahnesiyle Almanya’da çok konuşulmuştu.

FAHİŞE ROLÜNDE BEĞENİLMEDİ

Sibel Kekilli “Şu an Venedik Film Festivali’nde ‘Baaria’ filmiyle yarışan dünyaca ünlü İtalyan yönetmen Giuseppe Tornatore filmdeki fahişe rolünü bana teklif etmişti. Rol için çok çırpındım. Filmde çıplaklık ve sevişme yoktu. Ama kaçırdım. Çünkü yönetmen beni fahişe tipi için çok sıska, genç ve masum buldu” dedi. Los Angeles’ta birçok Amerikalı yönetmenle tanıştığını söyleyen Sibel Kekilli “Artık çıplaklık ve sevişme istemiyorum” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.