Romanya'da yakalanan iki eski polis iade edildi

Romanya'da yakalanan iki eski polis iade edildi

Türkiye'ye iade edilen eski emniyet müdürü Zavar ile eski polis memuru Usta, hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü ve tutuklandı

29 Mart 2015, Pazar 10:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla ilgili Romanya’da yakalanan ve Türkiye’ye iade edilen eski iki emniyet mensubu, hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü. 

Romanya’nın başkenti Bükreş’ten THY uçağıyla İstanbul’a getirilen eski emniyet müdürü Sedat Zavar ve eski polis memuru İlker Usta, Atatürk Havalimanı’ndan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri nezaretinde elleri kelepçeli halde çıkartıldı.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer28982","28982","201503","28982-281332.jpg","1", "0","Romanya'da yakalanan eski polisler İstanbul'a getirildi!");

 

İki eski polis, sağlık kontrolü için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Sedat Zavar, hastaneye girişi ve çıkışı sırasında kendisini görüntüleyen gazetecilere, "Tiyatro devam ediyor" dedi.

Zavar ve Usta, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Eski iki emniyet mensubu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanarak Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi. Haklarında Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından çıkartılan tutuklama kararının SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) aracılığıyla yüzlerine okunmasının ardından tutuklandı

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili yürütülen "paralel yapı" operasyonu kapsamında aranırken yurt dışına çıkan Zavar ve Usta, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün de destek verdiği operasyonla Romanya’da gözaltına alınmıştı. Romanya yerel mahkemeleri, iki polisin iltica talebini reddetmişti. Romanya mahkemesi, 20 Mart’ta şüphelilerin Türkiye’ye iadesine hükmetmişti.
Romanya’nın başkenti Bükreş’ten THY uçağıyla dün gece İstanbul’a getirilen Zavar ve Usta, Atatürk Havalimanı’ndan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri nezaretinde elleri kelepçeli halde çıkartılarak, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki doktor kontrollerinin ardından emniyete götürülmüşlerdi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'İlaçlarını kullanmayan koronavirüs hastaları nedeniyle durum kötüleşiyor'