Rüçhan Adlı Türkan Şoray'a da Nebahat Çehre'ye de aynı aşk kartlarını almış

Yeşilçam'ın pek bilinmeyen ilişkilerinden biri de Nebahat Çehre ve Rüçhan Adlı arasında yaşanmış. İşin içinde Türkan Şoray da var...

13 Şubat 2018, Salı 17:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yeşilçam'da saklı kalan aşklar ve hikayeleri pek bilinmez. Agah Özgüç'ün 2015 yılında piyasaya çıkan "Türk Sineması'nda Yeşilçam Aşkları" adlı kitapta yasak aşklar ve gizli ilişkiler var.

Kitapta yer alan bilgilere göre sinemanın tozunu attıran Türkan Şoray ve Nebahat Çehre aynı adamla birliktelik yaşamış.

O isim dönemin ünlü iş adamlarından Rüçhan Adlı. Eski Galatasaray asbaşkanı da olan iş adamı Rüçhan Adlı 1962- 1983 yılları arasında Türkan Şoray'la birlikte yaşadı. Yirmi yıl süren ilişkileri, Türkan Şoray'ın Cihan Ünal ile evlenmesiyle sona erdi.

Agah Özgüç, hem Türkan Şoray'la hem de Nebahat Çehre ile aşk yaşayan Rüçhan Adlı’nın her ikisine de aynı aşk dolu kartlar gönderdiğini kaydediyor.

Rüçhan Adlı’nın Türkan Şoray’la yaşadığı aşkı ve beraberliği bilmeyen yoktur. Ben size Rüçhan Adlı’nın Türkan’dan önce yaşadığı aşkı anlatmak isterim.

TÜRKAN ŞORAY'DAN ÖNCE ÇEHRE VARDI

TÜRKAN ŞORAY'DAN ÖNCE ÇEHRE VARDI

19 yıllık büyük aşkı Türkan Şoray’a sevda dolu kartlar yollayan Adlı, ondan önce aynı aşk sözcüklerinin yer aldığı kartları Nebahat Çehre’ye de yolladı. Rüçhan Bey’in Çehre’ye yurtdışından postaladığı Hamburg damgalı ve 15 Ağustos 1962 tarihli kartta şu satırlar yer alıyordu:

GÜZEL ÇİÇEĞİM NEBAHAT"

GÜZEL ÇİÇEĞİM NEBAHAT"

“Çehrem, Laleler memleketinden, güzel çiçeğim Nebahat’e selamlar. Rüçhan.

Türk Sineması’nın en güzel kadınlarıydı yaşamına girenler. Hepsi solmayan birer laleydi. Rüçhan Adlı laleleri ne kadar seviyordu.

YILMAZ GÜNEY'LE EVLENMİŞTİ

YILMAZ GÜNEY'LE EVLENMİŞTİ

Nebahat Çehre 1964 yılında yönetmen ve oyuncu Yılmaz Güney'le evlenmiş bu evlilikleri ise sadece 4.5 yıl sürmüştü.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuruçeşme'de fırtınalar esti!