Rum caninin işlediği seri cinayette yürek yakan diyalog

Güney Kıbrıs'ta seri katil Nikos Metaksas'ın son kurbanı olan altı yaşındaki Sierra Graze Seucalius'in bulunduğu anda yaşananlar, Kıbrıs'ta büyük üzüntüye neden oldu

14 Haziran 2019, Cuma 11:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Önceki Fotoğraflar

Son kurban Sierra’yı Memi gölünde bulan dalgıç ile ekipler arasındaki konuşmalar, Rum kamuoyunun bir numaralı gündemi oldu.


Sierra’yı tuğlalarla bağlanmış şekilde gölün dibinde bulan dalgıç Pambos, telsizden şefi Edward’a "Bir mum yak" diye sesleniyor.

Kucağında tuğla parçası ile sahile doğru gelen Pambos ile şef Edward arasında şu diyalog geçiyor;

Dalgıç Pambos: Edward.

Şef Edward: Efendim Pambos

Dalgıç Pambos: Bir mum yak!

Şef Edward: Tabii ki ahbap, neden ki?

Bu arada Rum polisindeki gözaltı süresi devam eden Metaksas, Sierra’yı annesi Mary Rose ile birlikte boğduğunu itiraf etti.

BİRLİKTE TOPRAĞA VERİLDİLER

BİRLİKTE TOPRAĞA VERİLDİLER

Bu arada Metaksas’ın kurbanlarından 36 yaşındaki Livia Bunea ile 8 yaşındaki kızı Elena dün Rum tarafında Lefkoşa’ya bağlı Arediou köyünde toprağa verildi. Kurbanların cenaze törenine katılan Rum Polis Genel Müdürü Kipros Mihailidis tabutların başında bekledi.

 BAVULLA ÇIKARILMIŞTI

BAVULLA ÇIKARILMIŞTI

Metaksas tarafından öldürülen 7 kişiden biri olan, 29 yaşındaki Maricar Valteze ait ceset de ’Kırmızı Göl’de bulunan bavulun içerisinde çürümüş olarak bulunmuştu. Valtez’in cesedi de bavulla sahile çıkarılmıştı.

Rum polisi, olayı vahşet olarak değerlendirmişti. DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuzey Kore Lideri Kim'i karşılarında gören köylüler ne yapacağını şaşırdı