Rusya'da Tarkan coşkusu

Rusya turnesine çıkan Tarkan Moskova'da konser verdi. Genç kızlar büyük ilgi gösterdi

22 Kasım 2009, Pazar 11:38
A A

'Crocus City Hall' salonundaki konserde yaklaşık 4 bin kişinin izlediği Tarkan, sahne performansıyla Rus genç kızları coşturdu. Konser alanına saatler önce gelen Tarkan severler, salon girişinde uzun kuyruklar oluştururken, izleyicilerin çoğunun kadın olması dikkatlerden kaçmadı. 

Tarkan'ı çok sevdiklerini ve daha sık Rusya'ya gelmesini isteyen Rus hayranları, onun bir Rus sanatçısı olarak gördüklerini ve son günlerde Rus TV kanallarında dönen portakal reklamında sanatçının Rusça şarkı söylemesine bayıldıklarını söyledi. Tarkan, konser boyunca eski şarkılarının yanı sıra İngilizce albümünden de parçalar seslendirerek izleyenleri kendinden geçirtti.

Tarkan, sahneye ilk çıktığında taktığı şapka ve dansıyla popun kralı Michael Jackson'u anımsatırken, sahnede genellikle İngilizce konuşup, bazen de Rusça ‘Spasiba', (teşekkür ederim) dedi.

'DOĞUNUN PRENSİ'

‘Doğunun Prensi’ adı verilen Rusya turnesi kapsamında Tarkan, Rusya'nın 3 farklı şehrinde 18, 20 ve 21 Kasım tarihlerinde konserler verdi. Bu konserlerin ilki Rusya’nın Ural Bölgesindeki Ekaterinburg kentinde 18 Kasım çarşamba günü gerçekleşti. Ekaterinburg kentindeki konser aynı zamanda Tarkan’ın bu şehirde verdiği ilk konserdi. Bu yüzden Tarkan ve o şehirdeki hayranları için bu konserin ayrı bir önemi vardı. Rusya turnesine başladığı Ekaterinburg’da beklediğinden fazla ilgiyle karşılaşan Tarkan için sonraki konserlerine büyük bir moral oldu.

Ekaterinburg’dan Rusya’nın ikinci büyük şehri olan St.Petersburg’a geçen Tarkan, 20 kasım tarihinde de burada mükemmel bir sahne performansı gösterirken yoğun bir seyirci kitlesi ile karşılaştı. 

40 DAKİKA GEÇ BAŞLADI

Tarkan’ın turnedeki son durağı ise dün akşam başkent Moskova’ydı. Tarkan’ın Moskova konseri yakın bir zamanda hizmete açılan ve yüksek teknoloji imkanlarına sahip olan Crocus City Hall adlı 6 bin kişilik konser salonunda gerçekleşti. 40 dakika geç başlayan konserde seyirciler Tarkan’ı sabırsızlıkla bekledi. Tarkan’ın sahneye çıkmasıyla yer yerinden oynarken sahnede Rus hayranların Türk bayrağını dalgalandırması ve Tarkan’a Türkçe ‘Seni seviyorum' diye bağırmaları dikkatlerden kaçmadı.

Konser sonunda ise, hayranlarıyla vedalaşıp onlara iyi geceler diledikten sonra hayranların büyük isteği üzerine tekrar sahne perdelerini açtırıp sahneye hayranlarının karşısına çıktı ve hayranlarının istek parçası olan ‘Kuzu kuzu' şarkısını söyledi. En sonunda da Rusya’ya sık sık konsere gelmeye alışan Tarkan, diğer bir konserde buluşmak üzere diyerek Rusya’daki hayranlarıyla vedalaştı.

Siyamend KAÇMAZ/ MOSKOVA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.