Sabahları şiş gözlerle uyananlar için pratik öneriler

Hepimizin sabahları gözlerimiz şiş uyandığı olmuştur. Bunun yorgunluk, vitamin eksikliği, ödem gibi çeşitli sebepleri olabilir. Peki sabahları bizi şiş gözlerden kurtaracak şeyler neler? Gelin birlikte öğrenelim...

20 Kasım 2018, Salı 09:28
A A
SÜT

SÜT

Bir parça pamuğa damlattığınız birkaç damla süt ile göz çevrenizi silin. Bu yöntem şişliklerin kaybolmasına yardımcı olduğu gibi, kırışıklıklara da iyi gelecektir. Ancak süt ve süt ürünlerine alerjiniz var ise bu yöntemi uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

BUZ

BUZ

Şişlik denilince ilk akla gelen buz, etkili bir yöntemdir. Bir parça buzu, göz çevrenizde dairesel hareketlerle gezdirerek kan dolaşımını hızlandırın. Böylece gözlerinizdeki şişlik inecektir. Ancak buzun cildinizle çok uzun süre temas etmemesine özen gösterin, aksi takdirde göz çevreniz tahriş olabilir.


ÇAY POŞETLERİ

ÇAY POŞETLERİ

Taze demlediğiniz siyah ya da yeşil çay poşetlerini ılık hale geldikten sonra gözlerinizin üzerine uygulayın. Kısa süre içinde rahatladığınızı hissedeceksiniz. Çay poşetlerini tercihinize göre soğuk olarak da uygulayabilirsiniz.

KAŞIK

KAŞIK

Tıpkı patates gibi soğuttuğunuz kaşığı, gözlerinizin üzerinde bekletin.

PATATES

PATATES

Anneannelerimizin yöntemlerinden olan çiğ patates, göz şişkinlerinden kurtulmanın en yaygın yollarından biridir. Buzdolabında bekletilen patatesi dilimleyin ve şiş bölgelerin üzerinde gezdirin. Maksimum 15 dakikalık uygulamanın ardından gözlerinizi bol su ile durulayın.

SU

SU

Sağlıklı bir vücut için gün içerisinde zaten bolca su içmek gerekiyor. Aynı zamanda su, gözlerinizde meydana gelen şişkinliklere de iyi geliyor. Gün içinde minimum 10-12 bardak su tüketerek şişkinliklerinden kurtulabilirsiniz. 

Sıradaki haber yükleniyor...