Sabancı Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) araştırma görevlisi başvuru şartları nelerdir?

Sabancı Üniversitesi psikoloji (İngilizce) programına 2 araştırma görevlisi alacak. Son başvuru tarihi 27 Mart olarak belirlenirken adaylar başvuru şartlarının ne olduğunu aratıyor. İşte detaylar...

13 Mart 2019, Çarşamba 16:34 Son Güncelleme:
A A
Sabancı Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) araştırma görevlisi başvuru şartları nelerdir?

Sabancı Üniversitesi'ne Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji (İngilizce) programına 2 araştırma görevlisi alınacak. Üniversite duyuruyu "2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre aşağıda belirtilen akademik birimlere karşılarında belirtilen unvanlarda Öğretim Elemanları alınacaktır." şeklinde duyurdu.

BAŞVURU DETAYLARINI İNCELEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ

Genel Şartlar:

1. 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.

2. Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak gerekir.

3. Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’ten en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.

4. Yabancı Dil Seviye Tespit sınavından (YDS ve muadilleri) en az 80 (veya muadili) puan almış olmak.

5. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim kurulu kararıyla belirlenir.

6. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

7. İlan edilen kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.

İstenen Belgeler:

1. Eksiksiz doldurulmuş fotoğraflı ''Araştırma Görevlisi Kadrosu Başvuru Formu'' (İlgili Fakülte Dekanlık Ofisinden alınabilir.)

2. Başvuru Dilekçesi (Başvuruda bulunulan ilgili Üniversite/Fakülteyi, İlan numarasını, Kadro Ünvanını ve iletişim bilgilerini belirten imzalı başvuru dilekçesi.)

3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4. Özgeçmiş

5. Yabancı Dil Belgesi (YDS veya muadili bir sınavdan en az 80 puan veya muadili bir puan alınmalı)

6. ALES belgesi fotokopisi (ALES Puanı en az 70 olmalı)

7. Onaylı Lisans/Lisansüstü diploması fotokopisi

8. Yurtdışı Üniversitelerden mezun adaylar için denklik belgesi

9. Resmi transkript belgeleri (Lisans, lisansüstü)

10. Öğrenci Belgesi (Yüksek lisans, doktora)

11. 2 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olmalı)

12. Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge.

Başvuru süresi içinde yapılmayan, e-posta ile yapılan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, kargo ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlık Ofisine ulaşmış olması gerekmektedir. Kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Sonuçlar Üniversitemiz web adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca duyuru yapılmayacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Zincirleme kazada 8 kilometrelik kuyruk