Saç dökülmesiyle ilgili doğru bilinen 5 yanlış

Saç dökülmesi sadece erkeklerin yaşadığı bir problem değil. Saç dökülmesi nedeniyle bazen duştan dehşet içinde çıkıyor, bazen yemek yaparken başımızı bağlamak zorunda kalıyoruz. Saç dökülmesi için medikal ya da doğal çözümleri için araştırmadan önce hakkındaki bilgilerimizi kontrol etmekte yarar var. Belki de saç dökülmesi hakkında bildikleriniz tamamen yanlışlardan ibaret. Bu durumda çözümlerini nasıl üreteceksiniz? İşte saç dökülmesiyle ilgili doğru bilinen 5 yanlış!

30 Mayıs 2020, Cumartesi 16:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Fön makinesi ve saç şekillendiriciler saç döker

Fön makinesi ve saç şekillendiriciler saç döker

Çok fazla ısı kullanımı, gün aşırı saç kurutmak saçlarına zarar verir, dökülmesine de neden olabilir. Ancak saçlarını haftada 1-2 kere kurutuyorsan bu gibi bir sorun oluşmaz. Aynı şekilde saç şekillendirici ürünlerin de çok fazla ve aşırı kullanımı da saç derisine zarar verebilir. Ama ara sıra kullanmak sıkıntı oluşturmayacaktır.


Saç taramak saç döker

Saç taramak saç döker

Bu konuda saçlarını nasıl ve hangi tarakla taradığın çok önemli çünkü saçlarını sert şekilde taradığında saçların kopup dökülebilir. Ancak saçlarını nazikçe taradığında dökülmez, aksine saç derindeki doğal yağlar saç tellerine ulaşır, saçların beslenir. Saçlarını kolayca tarayabilmek için buraya tıklayabilirsin.


 Saçı kesmek dökülmesine engel olur

Saçı kesmek dökülmesine engel olur

Saçları sık sık kestirmek saç dökülmesine engel olmaz. Ancak saçlarının kırık kısımlarını kestirmek saçlarının cansız görünmesine engel olur.


Kesmediğim sürece saçlarım uzamaya devam eder

Kesmediğim sürece saçlarım uzamaya devam eder

Uzunluk saçınızın doğal döngü­süne bağlıdır ve bu yalnızca size özgüdür. Saçın uzama dönemi ne kadar uzunsa, saç o kadar uzun olacaktır. Eğer uzama döneminiz doğuştan uzunsa, saçlarınızı rahatça belinizin altına kadar uzata­bilirsiniz. Eğer doğuştan gelen uzama döneminiz kısa ise, saçınız belinize erişmeden dökülecek ve belli bir uzunlukta kalacaktır. Size özel uzama döneminin süresi kalıtıma bağlıdır ve beslenmeden etkilenir.

Şapka takmak saç kaybına neden olur

Şapka takmak saç kaybına neden olur

Sürekli olarak, kan dolaşımını kesecek kadar sıkı bir şapka giymiyorsanız, şapka saç kaybına neden olmaz. Bununla birlikte gözenekleri tıkayabilecek ter, kir ve cilt partıkülleri saça zarar verebilir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu yazın en trend 10 saç rengi