Saç düzleştiriciyle yapabileceğiniz 3 farklı saç modeli

Siz de saç düzleştiriciyi sadece kabaran ve dalgalı saçlarınızı düzleştirmek için kullanıyorsanız hata yapıyorsunuz! Saç düzleştiriciler pratik olmalarının yanı sıra çok işlevlidirler. Saçları sadece düzleştirmek yerine daha havalı şekiller vermek mümkün. İşte bugüne kadar pek bilinmese de saç düzleştiricisi ile yapabileceğiniz 3 farklı saç modeli  

25 Ocak 2021, Pazartesi 09:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Saçlara hem çabuk hem de zahmetsizce şekil veren düzleştiriciler artık her kadının olmazsa olmaz eşyalarından biri.   Saç düzleştiricileri her ne kadar düz ve elektriklenmeyen saçlara sahip olmak için kullansak da aslında saçlarımızda farklı modeller elde etmek için de kullanabiliriz.

Eğer düz saçlardan sıkıldıysanız sadece düzleştirici yardımıyla göz alıcı buklelere kavuşabilirsiniz. İşte saç düzleştiricisi kullanarak yapabileceğiniz 3 farklı saç stili.

1- Dalgalı fön etkisi

1- Dalgalı fön etkisi

Düzleştirici ile sadece saç uçlarınızı sararak doğal dalgalar elde edebilirsiniz. Bu model saç uçlarınıza hareket katarak dalgalı fön görünümü veriyor. Uçları kıvrılmış saçlarınızı işlem sonrasında saç spreyi yardımıyla sabitleyebilirsiniz.

2- Zikzak bukleler

2- Zikzak bukleler

Saçlarınıza bukle belirginleştirici köpük uyguladıktan sonra küçük tutamlar alarak örün. Ardından örgülerin üzerine düzleştirici uygulayın.

3- Yumuşak dalgalar

3- Yumuşak dalgalar

Maşa olmadan da düzleştiriciyle saçlarınızda dalgalar oluşturabilirsiniz. Yaklaşık 5 cm kalınlığında tutamları düzleştiricinin kıskaçlarından birine sarıp kıskacı kapat ve birkaç saniye bekledikten tutamları aşağı doğru çekin.

Ellerinizle dalgaları dağıtıp saç şekillendirici sprey ya da köpük sürebilirsiniz.  

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Daha mutlu görünen dudaklar için doğru ruj nasıl sürülür?