Saç harekatı

İHH İnsani Yardım Vakfı, sosyal medya hareketi olarak faaliyet gösteren "Human Movie Team" iş birliğiyle Suriye'deki mülteci kamplarında yaşayan 2 bin kız çocuğuna yönelik "Hem Saçlara Hem Kalplere Örgü" projesini gerçekleştirdi. "Saçlara örgü yüreklere kardeşlik götürüyoruz" sloganıyla yola çıkılan proje kapsamında gönüllü kuaförler, Azez'de bulunan Siccu ve Şemmarin mülteci kamplarına gitti. Burada yaşayan çoğu yetim 2 bin kız çocuğuna kuaförlük hizmeti verildi.

29 Ağustos 2019, Perşembe 08:04
A A

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı,"Human Movie Team" ve "For Children" yardım kuruluşları, Suriye’nin kuzeyindeki Azez’de bulunan kamplarda kız çocuklarının saçlarını süslüyor, kuaförlük hizmeti sunuyor.

İHH, "Human Movie Team" ve "For Children" yardım kuruluşları, Kilis’in karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Siccu, Reyyan ve Şemmarin kamplarında "Hem Saçlara Hem Kalplere Örgü" projesini yürütüyor.

Bölgedeki mevcut ve Türkiye’den gelen gönüllü kuaförler, kamplarda bulunan 6-12 yaş arası kız çocuklarının saçlarını rengarenk tokalarla süslüyor.

Üç gün sürecek olan etkinlikte şimdiye kadar yaklaşık bin 500 kız çocuğuna kuaförlük hizmeti verildi.

Proje yetkilisi Tülay Gökçimen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 günde 2 binin üzerinde çocuğun saçlarını süslemeyi hedeflediklerini belirterek, "Çocuklar çok mutlu oluyor. Kız çocukları saçlarını yaptırmak için yanımıza koşuyor. Bu projeyi geleneksel hale getirip önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi planlıyoruz." dedi.

Suriyeli çocuklar saçları yapıldıktan sonra objektif karşısına geçip mutluluk pozları verdi.

(AA)

Fotoğraflar: Esra Hacıoğlu

Sıradaki haber yükleniyor...