Saçları doğal yolla uzatmanın formülü

Saç kaybı öz güveni etkileyen en önemli sorunlardan biridir. Saç dökülmesi birçok sebepten dolayı meydana gelebilir. Çoğumuz için yaş aldıkça dökülme artış gösterir. Saç dökülmesine karşı medikal yöntemler son derece ilerlemiş olsa da evde doğal yollarla da saçlarınızı uzatmanız mümkün. Üstelik daha ucuz ve etkili! İşte detaylar... /ÖZEL

13 Eylül 2021, Pazartesi 14:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Saç dökülmesi her ne kadar rahatsız edici bir şey olsa da aşırı derecede endişe edilecek bir durum değil. Her insanın günde ortalama 50 ila 100 tel saçı dökülür. Saç dökülmesi birçok tıbbi durumdan kaynaklanabilir.

Saçlarınız kısa bir sürede çok fazla dökülmeye başladıysa mutlaka bir doktora görünmeyi ihmal etmeyin.

Stres, kilo kaybı ve demir eksikliği geçici olarak saç kaybına neden olur. Böyle durumlarda hayat normale döndüğünde saçlarınız da eski haline döner. Ancak kalıcı olarak saç dökülmesi yaşıyorsanız, bazı doğal yöntemlerle dökülmeyi durdurabilir ve saçlarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı, saçları dökülmeye karşı koruyan en uygun bütçeli yöntemdir. Saçınızı yıkamadan önce ya da yıkadıktan sonra Hindistan cevizi yağı sürmeniz ya da saçlarınızın tamamına maske olarak sürüp bekletmeniz, saç dökülmesini engelleyecektir.

Hindistan cevizi yağı saçı besleyerek uzamasını sağlar, saç sağlığını iyileştirir ve saç tellerinin daha pürüzsüz görünmesini sağlar.

SOĞAN SUYU

SOĞAN SUYU

Saç dökülmesini tedavi etmek için alışılmadık bir yöntem olan soğan suyu, saç sağlığını iyileştirebilir. Soğan suyu, saç derisindeki kan dolaşımını iyileştirir ve yeni saç köklerinin oluşmasına yardımcı olur. Güçlü ve kalın saçlar için kükürt mineralini soğan suyu sağlayabilir. Böylece hem saç dökülmesi önlenir hem de saçlar uzar.

BALIK YAĞI

BALIK YAĞI

Omega-3 yağ asitleri içeren balık yağı besin ve protein açısından zengindir. Beyin fonksiyonlarını iyileştirmenin yanı sıra saçların uzamasını sağlar.

Düzenli olarak balık yağı takviyesi almanız, saçlarınızın kalınlaşmasına ve hızla uzamasına yardımcı olur.

LİMON YAĞI VEYA SUYU

LİMON YAĞI VEYA SUYU

Limonun hem yağı hem de suyu saçların uzamasına ve saç kalitesinin iyileşmesine katkıda bulunur.

Saç derinize taze limon suyu sürebilir ya da limon yağı uygulayabilirsiniz. 15 dakika beklettikten sonra ise suyla yıkayabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kırışıklık karşıtı diyet ve bilimsel temelleri