Saçları dolgunlaştıran besinler

Hepimiz kalın, parlak ve uzun bukleler isteriz, ancak pahalı tedaviler veya prosedürler olmadan oraya ulaşmak bazen imkansız gelebilir. Çok az insan biliyor, evde saçlarınızı dolgunlaştıracak birçok doğal teknik var ancak en önemli düzenli uygulamak ve biraz sabır. Kısa sürede farkı göreceksiniz. İşte saç uzatma yolculuğunuza bugün başlamak için favori ipuçlarımız.

15 Eylül 2021, Çarşamba 17:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı

Yağı topikal olarak uygulamak, hasarlı saçları güçlendirir ve büyüme için gerekli olan protein veya amino asit kaybını azaltabilir. Hindistan cevizi yağı, sert kimyasallar içeren ürünlerin yan etkilerini bile tersine çevirebilir. Saç derinize birkaç yemek kaşığı masaj yapın ve bir saat sonra yıkayın.

Bektaşi üzümü yağı (amla yağı)

Bektaşi üzümü yağı (amla yağı)

Amla olarak da bilinen bektaşi üzümü, Hindistan'da saç dökülmesi için yaygın bir çaredir. Görünüşe göre, foliküllerimizdeki dermal papilla hücrelerini uyararak saç büyümesini çoğaltıyor. 

Aynı zamanda saçımızın doğal büyüme döngüsünün aktif büyüme evresini de uzatır, bu da saçın güzellik rutininizin temelini oluşturması gerektiği anlamına gelir. 

Avuç içi ile uygulayın ve saça masaj yapın, bir saat sonra yıkayın. 


Yoğurt

Yoğurt

Yoğurttaki ana bileşen, büyümeyi artırabilen ve hasarı azaltabilen probiyotiklerdir. Çalışmalar, yoğurt, kürklerini daha lüks hale getirdi ve görünüşe göre aynı şey insanlar için de geçerli! 

Ancak saçınızı bir kova yoğurda batırmaya çalışmayın. Sadece bu atıştırmayı günlük olarak yemek, sağlıklı saçların desteklenmesine yardımcı olabilir. 

Mümkünse probiyotik eklenmiş sade bir çeşit satın aldığınızdan emin olun. 

Soğan Kürü

Soğan Kürü

Bu, listemizdeki en iyi kokulu ilaç değildir, ancak etkilidir. Fitokimyasal bileşikleri sayesinde yamalı alopesi areata'yı bile tedavi edebilir. 

  • Suyu çıkarmak için yarım soğanı süzün ve kafa derisine uygulayın. 
  • Kokudan kurtulmak için bol miktarda şampuanla tamamen yıkayın
  • . Bunu haftada iki kez yapın.

Çemen Otu

Çemen Otu

Bu az kullanılan bileşen, biyoaktif bileşikleri nedeniyle parlak kilitler için gereklidir. Bununla birlikte, soya fasulyesi, yer fıstığı veya yeşil bezelye gibi baklagillere alerjiniz varsa, çemen otu tohumlarına alerjiniz olabileceğini bilmek gerekir. 

Tohumların dörtte birini gece boyunca suda bekletmezseniz. Daha sonra bunları bir macun haline getirin ve 30 dakika saç maskesi olarak uygulayın, sadece suyla durulayın.

Yeşil Çay

Yeşil Çay

Yüz bakımlarından göz altı maskelerine kadar yeşil çay poşetleri onlarca yıldır doğal bir güzellik kurtarıcısı olmuştur. Yeşil çay, ipeksi iplikleri destekleyebilen antioksidanlar ve polifenollerle doludur.

 Bu hafif acı çaydaki biyoaktif bileşikler saç dökülmesini bile azaltabilir. 

  • Faydalarından yararlanmak için günde birkaç bardak içebilirsiniz. 

Balık yağı

Balık yağı

Bu omega-3 yağ asitlerini stoklayın! Balık yağının sıvı veya kapsül şeklinde tüketilmesi saç büyümesini teşvik edebilir çünkü bu takviyeler DHA veya dokosaheksaenoik asit adı verilen değerli bir kaynak içerir. 

Saç derisinin içindeki dermal papilla hücrelerini çoğaltır, bu da incelmiş saçları ve kellikle ilgili sorunları bile tersine çevirebilir. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tırnak yeme sorununa çözüm olacak öneriler