Saçları sürekli sıkı toplamanın 5 zararı

Saçı sıkı bağlamanın zararları sandığınızdan daha fazla. 'Saçı bağlamak uzatır' gibi yanılgılar bazı kadınların saçlarını sürekli toplamasına neden oluyor. Ancak saçları sıkı toplama ve baş ağrısı arasında ciddi bir bağlantı var. Saçları sürekli bağlamak saçların dökülmesine de neden olabiliyor. Bazı kadınlar kabarık ve elektrikli olmaları nedeniyle saçlarını sürekli topluyor. Ancak saçları sürekli sıkı şekilde bağlamanın zararları maalesef var. İşte saçları sürekli sıkı toplamanın 5 zararı!

24 Temmuz 2020, Cuma 10:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
D vitamini eksikliği

D vitamini eksikliği

Saçların sürekli toplu kalması saç köklerinin eşit miktarda güneş ışığı alamamasına neden olur. Bu durum saçlardaki doğal D vitaminin azalmasına, saçların yeteri kadar D vitamini alamamasına yol açar.

Saç dökülmesi

Saç dökülmesi

Saçı tepe kısmında sürekli sıkı bağlamak özellikle alın ve şakak bölgesindeki saç dökülmesini hızlandırır. 


Döküntü ve kaşıntı

Döküntü ve kaşıntı

Saçların sürekli toplanmasıyla saç derisi gergin kalır, gergin saç derisi döküntü ve kaşıntı gibi problemlere yol açabilir.

Baş ağrısı yapabilir

Baş ağrısı yapabilir

Çok sık toplanan saç vücudun kan akışını bozabilir. Yüksek tansiyon ve aşırı baş ağrısı gibi hastalıklara neden olabilir.

Temiz hava eksikliği

Temiz hava eksikliği

Saçları toplayarak uyumak da zararlıdır. Bu durumda saç derisi ihtiyaç duyduğu temiz havayı alamaz, saç kökleri zayıflar. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Leke tedavisi hakkında merak edilen 8 şeyi aydınlatıyoruz!