'Saçlarımdan sıkıldım': Saçta yapılabilecek 9 jet değişiklik

'Saçlarımdan sıkıldım'... Bu yakınmayı sık sık duyarsınız. Ayna karşısına geçen her kadın sık sık saçında yapılabilecek değişiklikleri düşünür ancak ne kestirmeye ne de boyamaya cesaret edebilir. 'Kendimde değişiklik yapmak istiyorum' diyorsanız boyama ve kestirme işleri gerçekten de biraz cesaret isteyebilir. Eşinize ya da sevgilinize sorduğunuzda 'sen bilirsin' cevabını duyuyorsanız buyrun sizi listeye alalım.

25 Kasım 2020, Çarşamba 15:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 1.Şekillendirici ürünleri deniyor musunuz?

1.Şekillendirici ürünleri deniyor musunuz?

Dağınık, ıslak görünümlü veya derli toplu şekillerde de kullanabilirsiniz. Ancak bu noktada önemli olan saçlarınızı şekillendirirken kullandığın şekillendirici ürünler. Islak saç modeli için jöleden, dağınık ve hareketli bir saç modeli için hacim veren saç spreyinden ve derli toplu bir görünüm için de şekillendirici macundan yararlanabilirsiniz.

2. Saç aksesuarları

2. Saç aksesuarları

Aksesuarları her yerde kullanıyoruz da neden söz konusu saçlar olduğunda bir bandana takmak aklımıza gelmiyor. Saç aksesuarı kullanan insan sayısı az olduğu için bu şekilde dikkat çekmeniz de çok hızlı olur. Yağlı saçları saklaması da cabası.

 3. Perma

3. Perma

Perma hem çok uzun soluklu değil, hem de en hızlı değişikliklerden biri. Perma yaptırdığınız 80'lerden fırlamış gibi olursunuz. İşte bu en büyük hediyesi permanın. Hem açık renk saçlarda hem koyu renk saçlarda muhteşem duruyor. Üstelik her türlü saç aksesuarını da kaldırıyor. Eğer saçınıza zarar vermesinden korkuyorsanız, kısa zamanda korkmanıza hiç de gerek olmadığını anlayacaksınız. Çünkü saçınıza iyi baktığınız sürece size karşılığını verecektir. 

 4. Kuaförde ördürün

4. Kuaförde ördürün

Örgünün en güzel yanlarından biri hem birkaç gün kullanabilmek hem de anında havanızı değiştirmesi. Kuaförler son yıllarda bu konuda gerçekten çok iyi. Çeşit çeşit örgüyle yüz hatlarınızı ortaya çıkarabilir, ofise başka biri gibi gidebilirsiniz.

 5. Farklı yönden ayırın

5. Farklı yönden ayırın

Saçlarınızı hep ortadan, hep sağdan ya da hep soldan ayırıyorsanız bir değişiklik yapmanın zamanı geldi. Saçın ayırım yönünü değiştirmenin nasıl bir farklılık kattığını tahmin bile edemezsiniz. Üstelik saçın yönünü değiştirmek yapabileceğiniz en hızlı değişikliklerden biri. İster sadece elinizle saçınızı kullanmak istediğiniz yöne doğru savurun, daha belirgin bir ayrım için ise ince uçlu ayrım tarağı kullanın. 

  6. Kalıcı su dalgası (bioform) yaptırın

6. Kalıcı su dalgası (bioform) yaptırın

Eğer perma çok nostaljik geliyorsa ve buna cesaretiniz yoksa bioform çok daha iddiasız bir seçim olur. Hem sürekli hacimli görünen saçlar, hem de permadan daha yumuşak bir görünüm. Üstelik permadaki kadar ağır kimyasallar da kullanılmıyor. 

7. Kakül kestirin

7. Kakül kestirin

İşte gençleşmenin en hızlı yolu. Kakül kestirdiğiniz anda en az 5 yaş gençleşeceğinizden emin olabilirsiniz. Üstelik boyama, tamamen kestirme, perma gibi işlemlere göre çok daha ekonomik. Çoğu kuaför kakül kesmek için normal kesimin 5'te biri kadar ücret alıyor. 

8. Peruk

8. Peruk

Sadece evde takıp ayna karşısında denemek için bile olsa her zaman hayal ettiğiniz br saç modelinde peruğu alın ve evde kullanın. Hem size yakışıp yakışmadığını test eder, hem ayna karşısında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Partnerinize yapacağınız sürpriz de cabası. 

 9. Çıtçıt ya da postiş deneyebilirsiniz

9. Çıtçıt ya da postiş deneyebilirsiniz

Öyle çıtçıtların saçların altından göründüğü yıllar geride kaldı. Eğer iyi bir kuaför bulursanız gerçekten çok doğal uzun saçlar elde edebilirsiniz. Çoğu insan doğallıktan uzak olduğu endişesiyle çıtçıt ve postiş seçeneğinden korksa da, teknoloji gelişti bunu unutmayın. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Anneme yakıştığı gibi bana da yakışır mı? Perma hakkında bilmeniz gereken her şey