Saçların kabarmaması için yapılabilecek 6 şey

Duştan çıktıktan sonra kabarmayan saçlar hayal gibi gelse de saçın kabarmaması için yapılabilecek dünya kadar şey var. Kabaran saçlar için ürünler ürünler ve saçın kabarmasını önleyen spreyler gırla olsa da saçın kabarmasını önlemek için sadece basit tüyoları uygulayabilirsiniz. Bu tüyolarla kıvırcık saçların kabarmasını önlemek bile mümkün. Saçın kabarmasını önlemek için ne yapmalı diyorsanız, işte saçın kabarmasını önlemek için yapılabilecek 6 şey!

13 Haziran 2020, Cumartesi 14:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Islak saça fırça kullanmayın

Islak saça fırça kullanmayın

Sık taraklar saçın daha fazla kabarmasına neden olduğu için kullanılmamalıdır. Islak saçı fırçalamak sadece saçın kabarmasına değil aynı zamanda saç tellerini zorladığı için kırıklara ve koparak dökülmelere de yol açar. Bu nedenle ıslak saçta fırça kullanmayın, havluyla fazla suyu alınmış saçı geniş dişli tarakla fazla zorlamadan düzeltebilirsiniz. Saçtaki fazla suyu alırken havluyla saçlarımızı sertçe ovalamamaya dikkat edin. Bu işlem de saçların kabarmasına ve yıpranmasına neden olur.

Dipten uca doğru kurutmayın

Dipten uca doğru kurutmayın

Saç ısıtıcılardan, şekillendiricilerden uzak durun, şayet kullanacaksanız düşük ısıda kullanın. Kurutma makinesini kullanırken dikkat edin. Saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutacaksanız dipten uca doğru kurutmayın. Eğer dipten uçlara doğru kurutursanız saçlarınız normalden daha fazla kabaracaktır.

 Saçınıza geceden şekil verin

Saçınıza geceden şekil verin

Sabahları duş almak için vaktiniz olmuyorsa, duşunuzu geceden alın ve saçlarınıza şekillendirici bakım sürün. Ardından ense hizasında saçınızı toplayın ve küçük bir topuz elde edin. Sabah uyandığınızda saçınızı açın ve parmaklarınızın yardımıyla nazikçe saçınıza şekil verin. Hem kabarmayan hem de doğal görünen bir saça kavuşmuş olabilirsiniz. 

 Düz kesimleri tercih edin

Düz kesimleri tercih edin

Çok kabaran bir saç cinsine sahipseniz, çok kısa modellerden, kakülden ve katlı kesimlerden uzak durun. Saçlarınız katlı kesim olursa kabarıklar daha dikkat çekici ve şekilsiz görünecektir. Düz kesimleri tercih etmelisiniz.

Pamuklu yastık kılıfı kullanmayın

Pamuklu yastık kılıfı kullanmayın

Pamuklu bir yastık kılıfınız varsa bu durum saçlarınızın elektriklenmesine neden olur. Pamuklu yastık kılıfları saçlarınızdaki nemi emer ve saçlarınız kabarır. İsterseniz saçlarınızı ipek bir şal ile sararak uyuyabilirsiniz ya da yastık kılıflarınızı ipek yastık kılıflarıyla değiştirebilirsiniz.

Havluyu mikrofiber bezle değiştirin

Havluyu mikrofiber bezle değiştirin

Saçların şekil almasını zorlaştırmak istemiyorsanız klasik havluyla saçınızı kurutmaktan uzak durun. Saçın yapısını bozan bu işlem yerine mikrofiber havlu kullanın ve ardından doğal yollarla kurumaya bırakın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kepek nasıl geçer? Kepek problemini bitirecek 7 doğal tedavi yöntemi