Saçlarını 1 yıldır yıkamıyor!

Virginia Tapp adlı Avustralyalı kadın 1 yıldır saçlarını şampuanla yıkamamış. Başlarda zorlanan 27 yaşındaki genç anne şimdi çok rahat ettiğini ve saçlarının harika göründüğünü söylüyor.

08 Ocak 2019, Salı 11:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Avustralyalı Virginia Tapp 27 yaşında 2 çocuklu bir kadın. Annelik görevleri ve kadınların güzel ve bakımlı görünmek konusunda maruz kaldıkları baskıyla boğuşurken ilginç bir karar vermiş.

Virginia 1 yıldır saçlarını şampuan ya da başka kimyasal maddeler kullanarak temizlemiyor. Bunun yerine kendi hazırladığı bazı doğal bakım maskelerini uyguluyor. Peki saçlarını nasıl temizliyor dersiniz?

Virginia 1 yıldır saçlarını bir kaşık karbonat içinde erittiği suyla yıkıyor. Karbonatın saç derisinde oluşan yağı yok ettiğini ve saçının böylece yağlı görünmediğini söyleyen Virginia'ya göre zaten başka bir ürüne ihtiyaç yok.

Saçlarının yumuşak olduğunu, kolayca tarandığını ve kokmadığını söyleyen genç kadın birçok kimyasal temizlik ürünü kullanmanın son derece gereksiz ve sağlıksız olduğunu söylüyor. Ayrıca bu kimyasallar ve şişeleri doğa için de çok zararlı.

Blog yazan ve deneyimlerini paylaşan Virginia Tapp aynı zamanda gazete ve dergileri için makaleler de hazırlıyor.

Çocukları için de aynı yöntemleri kullanan Virginia onlarında kimyasallardan uzak sağlıklı bir şekilde büyümesini istiyor.

Şampuansızlık akımı yavaş yavaş dünyaya da yayılmaya başladı. Hatta bazı ünlülerin bile bunu uyguladığı söyleniyor.

Peki siz bu kadar uzun süre saçınızı yıkamadan durabilir misiniz?

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Protez tırnak ve kalıcı ojede mantar tehlikesi