Sadakanın fazileti nedir?

Fıtır sadakasının fazileti o kadar büyüktür ki; Allah bunun karşılığını hem dünyada hem de ahirette inananlara vaad etmiştir. Şimdi Allah’ın sunduğu bu fazileti yaşamak için fıtır sadakasını vermenin tam zamanıdır.

20 Mayıs 2020, Çarşamba 15:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Şükür ifadesidir

Şükür ifadesidir

Fıtır sadakası, yüzleri güldüren, çocukları sevindiren, sadakasını verene, hiçbir şeyde bulamayacağı mutluluğu tattıran yardımlaşmanın adıdır. Fıtır Sadakası sağ olarak yaşam bulma ve sağlıklı bir şekilde Ramazan Bayramı’na ulaşma sadakasıdır. Bizlere hayat hakkı tanıyan ve Ramazan ayına ulaştıran Yüce Rabbimize karşı bir şükür ifadesidir.


Büyük bir lütuf

Büyük bir lütuf

Ramazan ayı ki, sevapların bol bol insanlığa sunulduğu, ibadetlerin kemale ulaştığı, ahlaki olgunluğun yaşandığı, Kuran-ı Kerim’lerin hayata aktarıldığı bir aydır. Bu aya erişmek büyük bir lütuftur. Bizlere bu lütfu sunan Yüce Rabbimize karşı bir şükür ifadesi olarak fıtır sadakamızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak gerekir.


İhtiyacı karşılar

İhtiyacı karşılar

Zekat maddi gücü olanlar tarafından verildiği için verilenler bütün fakirlerin ihtiyaçlarını karşılayamamış olabilir. Fıtır sadakası böyle değildir. Fıtır sadakası bayrama huzurlu girmek isteyen bütün fakirlerin ihtiyaçlarını karşılayan bir sadaka çeşididir. Fakirlerin bayrama hazırlık yapma hususunda acil ihtiyaçlarını karşıladığı ibadettir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER En hayırlı gece: Kadir gecesi