Safra kesesinden 3 bin 200 adet taş çıktı!

Bursa’da uzun süredir mide şikayetiyle gitmediği doktor kalmayan Ayfer Çelik'in safra kesesinden 3 bin 200 tane taş çıktı

27 Temmuz 2017, Perşembe 09:33
A A
Uzun yıllar mide ağrısı sebebiyle hastane hastane dolaşan Ayfer Çelik’in (70) son olarak gittiği hastanede safra kesesinde taş olduğu belirlendi. Tetkiklerden sonra ameliyata alınan Ayfer Çelik’in safra kesesinden tam 3 bin 200 tane taş çıktı.

'BÖYLESİNİ GÖRMEDİM'

İlk defa safra kesesinde bu kadar fazla taş gördüğünü ifade eden Hayat Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Servet Yetgin, "Ayfer Hanım bize uzun yıllardır devam eden mide ağrısı şikayetiyle başvurdu. Bu şikayetlerle çeşitli defalar doktora gitmiş ama bir teşhis konulamamış. Yaptığımız ultrason muayenesi sonucu safra kesesinin taşla dolu olduğunu gördük. Ameliyatı laparoskopik yöntemiyle yani kapalı şekilde gerçekleştirdik. Ameliyattan sonra safra kesesini açtığımızda hepimiz çok şaşırdık. Daha önce birçok safra kesesi ameliyatı yaptım. En fazla 8-10 tane taş ile karşılaşılır. 18 yıldır yaptığım ameliyatlar sonunda böyle bir safra kesesiyle karşılaşınca üşenmeden taşları saydık. 3 bin 200 adet taş vardı." diye konuştu.

YILLARCA AĞRI ÇEKMİŞ

Emekli sağlık çalışanı olarak böyle bir şeyle karşılaşmasının şaşırtıcı olduğunu belirten Opr. Dr. Servet Çelik, "Böbrek ve mide için defalarca doktora gittim. Tedavi ve ilaçlar kullandım. Yıllarım hep ağrıyla geçti. Yine ağrılarımın arttığı bir gün kızımla birlikte Hayat Hastanesi’nden de randevu aldık. Bütün tetkikler yaptırdıktan sonra safra kesesinde taş olduğu ortaya çıktı. Başarılı bir ameliyat geçirdim. İlaçları bıraktım. Şu anda çok sağlıklı bir şekilde hayatıma devam ediyorum" dedi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.