Sağlık Bakanlığı 24 sözleşmeli bilişim personeli başvurusu nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı 24 sözleşmeli bilişim personeli başvurusu nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı 24 sözleşmeli bilişim personeli alacak. Başvurular 29 Nisan'da başladı ve 17 Mayıs'ta son buluyor. Bu göreve talip olanlar ise "Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı nasıl yapılır?" sorusuna cevap arıyor.

02 Mayıs 2019, Perşembe 14:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü 29 Nisan yaptığı duyuru ile "24 sözleşmeli bilişim personeli alınacak" diye belirtti. Yapılan açklamada ise "Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in 8 inci maddesi uyarınca, sözlü ve uygulamalı mülakat sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 24 (yirmi dört) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır." denildi.

Bu ilanla birlikte binlerce kişi "Sağlık Bakanlığı 24 sözleşmeli bilişim personeli başvurusu nasıl yapılır?" sorusuna yanıt aradı.

İLAN DETAYINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINAVIN ŞEKLİ VE KONULARI

a) Sınav sözlü ve uygulamalı mülakat olarak yapılacaktır.

b) Sınavda, adayların kimlik tespitinde kullanılmak üzere, yanlarında fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesini (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport) bulundurmaları

gerekmektedir. Aksi halde adaylar sınava alınmayacaklardır.

c) Sözlü ve uygulamalı mülakat konuları yukarıdaki genel şartlar (e), (h) ve (i) bentleri ile pozisyonlara uygun olarak özel şartlarda belirtilen konulardır.

d) Adaya özel şartlarda belirtilen bilgi, deneyim ve tecrübeyi ölçmeye yönelik sorular sorulacaktır.

e) Uygulama mülakatında adaydan bilgisayar başında uygulama yapması istenilecektir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bodrum Adliyesi'nde HES kodu uygulaması başlıyor