Mesanesinden 120 gram taş çıktı
![Mesanesinden 120 gram taş çıktı](https://image.posta.com.tr/i/posta/75/0x410/616d7b6c45d2a09550bf4d53.jpg)
Denizli’de kasık ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 69 yaşındaki Şükrü Türker’in mesanesinden 120 gram ağırlığında taş çıkarıldı
24 Ağustos 2017 , Perşembe 15:05
Kasık ağrısı şikayetiyle Servergazi Devlet Hastanesi Üroloji Kliniği'ne giden Türker’in tahlil ve tetkiklerinde mesanesinde tek parça taş tespit edildi.
Üroloji Uzmanı Op. Dr. Turab Ulaşoğlu tarafından muayene edilen Türker’in mesanesindeki 5x6 santimetre boyutunda ve 120 gram ağırlığında taş açık ameliyatla alındı.
'MESANE KANSERİNE SEBEP OLABİLİRDİ'
Hastanın sağlığının iyi olduğunu ve herhangi bir şikayetinin bulunmadığını aktaran Op. Dr. Turab Ulaşoğlu, "Bu taş mesanede biraz daha kalsaydı ileride mesane kanserine sebep olabilirdi. Bu yüzden idrarında kanama, kasık ağrısı,idrar yaparken zorlanan veya ailesinde taş hikayesi olan kişilerin üroloji uzmanına başvurmalarını tavsiye ediyoruz" ifadelerini kullandı
Haberin Devamı
BUNLARI DA OKUYUN
Çocuklarda geçmeyen karın ağrısına dikkat!
Erken müdahale edilmezse sonuçları üzücü olabilir! Sıcak hava, beyni olumsuz etkileyip kanama riskini artırıyor
Uzmanlar bir araya geldi vatandaşları uyardı! Sıcak çarpmasından daha tehlikeli bir şey var
Basit bir zehirlenme deyip geçmeyin! Hastaneye yatmanıza neden olabilir
Kahve tüketmek kansızlık yapar mı?