Beden Sağlığı Uzmanı uyardı: Her bel ağrısı ameliyat gerektirmiyor ama 1 haftadan fazlaysa dikkat!

Uzmanı uyardı: Her bel ağrısı ameliyat gerektirmiyor ama 1 haftadan fazlaysa dikkat!

Paylaş
Uzmanı uyardı: Her bel ağrısı ameliyat gerektirmiyor ama 1 haftadan fazlaysa dikkat!

Uzmanı bel ağrısının ne zaman kritik olduğuna dair önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Her bel ağrısı fıtığa işaret etmese de 1 haftadan fazla süren ağrıların oluşturduğu risk de tartışma konusu oldu. İşte uzman uyarıları ve ameliyata işaret eden kronik bel ağrısı hakkındaki tüm detaylar...

 En sık karşılaşılan rahatsızlıklar arasında olan bel ağrısının bir haftadır sürmesi halinde hastanın profesyonel bir sağlık kuruluşuna başvurulması öneriliyor.

Haberin Devamı

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Önder Taşkın, yaşam kalitesi ve iş gücü kaybına neden olan bel ağrısının tedavi sürecinde ağrının tanı ayrımını yapmanın önemine işaret etti. Taşkın, “Eğer bel ağrısı 7 günden fazla sürüyorsa, istirahat ve ilaçla geçmeyip, yürüme fonksiyonlarınızda bozulmaya neden oluyorsa mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşuna başvuru gerektirir. Hastanemizde farklı tedavi yöntemlerimizle ağrılarınıza son verebiliriz” dedi.

 

"HER BEL FITIĞI DA AMELİYAT OLUNMASI ANLAMINA GELMEZ"

Gebelik, stres, ani hareketle oluşan kas spazmlarının da neden olabileceği bel ağrısının yeni doğumdan yaşlılığa değin her yaşta görüldüğünün altını çizen Opr. Dr. Taşkın, “Yeni doğan döneminde omur ve omuriliklerdeki doğumsal anormallikler, travmalar, enfeksiyonlar, bel fıtıkları, kireçlenme bel ağrısının nedenleri arasındadır.

Haberin Devamı

Önemli olan bunların ayrımını yaparak tedavisini gerçekleştirmektir. Her bel ağrısı bel fıtığı değildir. Her bel fıtığı da ameliyat olunması anlamına gelmez. Bize bel ağrısıyla gelen hastaların çok düşük yüzdesine operasyon öneriyoruz. Çeşitli yöntemlerle birçok hastanın ağrısını önlemekteyiz. Medikal veya fizik tedaviyle hastanın iyileşmesi mümkün” diye konuştu.