Sahibinden satılık ada!

Sahibinden satılık ada!

Çanakkale Bozcaada yakınlarındaki 800 dönümlük Tavşan Adası (Mavriya), 20 milyon dolar bedelle satışa çıkarıldı

12 Ocak 2014, Pazar 13:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bozcaada merkezinin bir mil kuzeyinde bulunan Tavşan Adası'nda 1300'lü yıllara ait yaşam kalıntıları bulunuyor. Sayısız batık ve zengin canlı yapısının yanı sıra temiz deniziyle dalış tutkunları için cazibe merkezi olan ada, halk arasında Merkep ve Mavriya Adası olarak da biliniyor.


     
Önceki yıllarda bir süre hayvancılık yapılan, ancak şu anda kullanılmayan adada bir fener ile kuzey ve güney yönlerinde toplam iki iskele bulunuyor.
     
Üzerinde halen yüzlerce tavşanın yaşadığı ada, çevresindeki küçük adacıkları ve koylarıyla da potansiyel bir turizm merkezi olarak gösteriliyor.


     
Adanın sahibi olan iş adamının gayrimenkul danışmanlığını yapan firmanın temsilcisi Hakan Güler, genellikle ada ve imar durumu hakkında telefon aldıklarını ve arayan taliplilerle ilgili herhangi bir fiyat sorunu yaşamadıklarını söyledi.
     
20 milyon doların ada için çok uygun bir fiyat olduğunu belirten Güler, "Şahıslardan çok büyük firmalar adayla ilgileniyor, özel tekne turlarıyla adada çok önemli turizm faaliyetleri yapılabilir. Ayrıca adada turizm imarı var" dedi.
     
Güler, bir iş adamına ait adanın, turizm yatırımcıları için büyük fırsat olduğunu dile getirdi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Rize'de düğünler için saat kısıtlaması talebi