Sahnede laboratuvar deneyi yaptı, ABD güzeli seçildi

2020 ABD Güzellik Yarışması Miss America'yı sahnede hidrojen peroksidin ayrışması deneyi yapan Virginialı biyokimya uzmanı Camille Schrier 20 rakibini geride bırakarak birinci oldu.

20 Aralık 2019, Cuma 16:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

2020 ABD Güzellik Yarışması Miss America'ya sahnede laboratuvar deneyi yapan Virginialı bir biyokimya uzmanı damga vurdu. Connecticut'taki finalde 50 rakibini geride bırakarak güzellik kraliçesi seçilen 24 yaşındaki Camille Schrier, 50 bin dolarlık bursun sahibi oldu. Ayrıca bu yıl katılma kriterleri değişen güzellik yarışması yeni adımlara öncü olacak nitelikte.

Virginia Commonwealth Üniversitesi Eczacılık Bölümü'nde doktora öğrencisi olan Schrier, teşekkür konuşmasında güzellik yarışmalarıyla ilgili kalıpları kırmak istediğini söyledi.

Schrier'in güzellik kraliçesi seçilmesi 2018'de bikinili ve gece elbiseli geçiş bölümlerinin kaldırıldığı ABD güzellik yarışması için yeni bir ilerici adım olduğu belirtiliyor.

Miss America Organizasyon Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Gretchen Carson geçen yıl bu kararları açıklarken kadınların seslerinin duyulduğu bir kültürel değişimin parçası olmak istediklerini söylemişti.

Organizatörler, farklı bedenlerdeki kadınların da aday olmasına izin veren yeni kriterlerin yarışmaya ilgiyi artırdığını söylüyor. Geçen yıl "dış görünüş" de kraliçe seçilebilmek için bir kriter olmaktan çıkarılmıştı.

Haziran'da Virginia güzeli seçildiği finalde de "hidrojen peroksidin ayrışması" temalı bir kimya deneyi yapan ve seçilmesinde bunun en önemli faktörlerden biri olduğunu söyleyen 24 yaşındaki Schrier'in, jüri üyelerine "Amerika güzelinin, insanları eğitecek biri olması lazım" dediği belirtiliyor.

Camille Schrier, ABD Güzellik Kraliçesi olarak bir yıl boyunca ilaç güvenliği konusunda bir kampanya yürütecek. 1989 ABD güzeli olan Carson, kadınlara yönelik cinsel taciz vakalarını gün yüzüne çıkaran "Me Too" (Ben de) hareketine de destek vermişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çantayla poz verme sanatı Işıl Reçber'den sorulur