'Şaka' ceza şoku!

'Şaka' ceza şoku!

Trabzon'da trafik polisleri, kırmızı ışıkta geçen yayalara 66 TL ceza kesti. Uygulamanın şaka olduğunu anlatmak çok zor oldu...

09 Mayıs 2011, Pazartesi 16:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Trabzon'da, Karayolları Güvenliği Haftası nedeniyle ilginç bir uygulama yapan Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, kırmızı ışık ihlali yapan yayalara önce para cezası kesti, ardından da uygulamanın bilinçlendirme amaçlı şaka olduğunu duyurdu.

Polisin Yavuz Selim Bulvarı Zeytinlik Kavşağı’nda öğle saatlerindeki ilginç uygulamasına Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden 4 kız öğrenci de katıldı. Trafik polisleri ve öğrenciler, kural ihlali yaparak kırmızı ışıkta yoldan karşıya geçen yayaların önce kimliklerini aldı, ardından da 66 TL’lik ceza kesti. Hiç beklemedikleri bir anda ceza yiyerek şaşıran yayalar, kesilen makbuzların arkasında yer alan ’Şakalandınız’ damgasını görünce bir şaşkınlık daha yaşadı. Ceza makbuzu ile yüzleri asılan vatandaşlara uygulamanın şaka olduğunu anlatan polisler ile öğrenciler, kırmızı ışıkta geçilmesi ve kural ihlallerinin önlenmesini amaçladıklarını söyleyerek gerilen sinirleri yatıştırdı.

Polisler ile öğrenciler, kurallara uyan vatandaşlara ise çiçek vererek teşekkür etti.

 

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer5384","5384","201105","5384-5.jpg");

 

Fatih TURAN/TRABZON, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2 Mart 2021 Süper Loto çekilişi sonuçları