Şaka ile şehrin 'şoför Nebahat'ı oldu

Kırşehir'de iş başvurularından olumlu sonuç alamayan 30 yaşındaki üniversite mezunu Nermin Durmuş, şaka ile yapılan önerinin ardından şehrin tek kadın taksi şoförü oldu

04 Kasım 2018, Pazar 21:37
A A
Şaka ile şehrin 'şoför Nebahat'ı oldu

Şaka ile yapılan önerinin ardından Kırşehir'in tek kadın taksi şoförü 30 yaşındaki Nermin Durmuş'un hikayesi, aile dostlarıyla aralarında geçen bir konuşmayla başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra çok sayıda yere iş başvurusunda bulunan bir çocuk annesi Durmuş, olumlu sonuç alamadı.

Eşi taksici olan arkadaşının şaka ile "Neden taksi şoförlüğü olmasın?" önerisiyle karşılaşan Durmuş, uzunca bir süre düşündükten sonra bu işi yapabileceğine karar verdi.

Markette çalışan eşinin de desteğiyle bir duraktan taksi plakası satın alan ve otomobillerinin sarı renge boyanmasıyla bu işe girişen Durmuş, 3 haftadır Kırşehir'in tek kadın taksicisi olarak aile bütçesine katkı sağlıyor.

Nermin Durmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdiğini, KPSS sonrası resmi kurumlara girememesinin ardından iş arayışına başladığını söyledi.

ŞAKA GERÇEK OLDU 

Yaptığı başvurulardan olumlu sonuçlar alamadığını belirten Durmuş, eşi taksicilik yapan bir arkadaşının şaka ile karışık ortaya attığı fikrin ardından hayatının değiştiğini anlattı. Durmuş, "Arkadaşımla konuşurken aramızda benim taksi şoförlüğü yapmamla ilgili şakayla karışık muhabbet geçti. Şimdi bu meslekteyim." dedi.

Durmuş, çalışıp aile bütçesine katkı sağladığını dile getirerek, "Kimsenin ekmeğinde değilim. Bir bayan olarak kendi işimi yapıyorum, bunu en iyi şekilde yapacağıma da inanıyorum. Bayanları ve aileleri taşıyorum. Sadece tek erkek müşteri almıyorum. Bayan olduğum için bir tedirginliğim var." diye konuştu.

"HER MÜŞTERİDE YENİ BİR SOKAK ÖĞRENİYORUM'

Müşterilerinin bazen kendisine "Kırşehir'in şoför Nebahat"ı şeklinde hitap ettiklerini anlatan Nermin Durmuş, olumlu dönüşler aldığını belirtti.

Durmuş, 10 yıldır Kırşehir'de yaşamasına rağmen bilmediği sokakları müşterileri sayesinde öğrendiğini ifade ederek, "Her müşteride yeni bir sokak öğreniyorum. Bana çok faydaları da oluyor. Bilmediğim yeni yerleri de müşteriler sayesinde öğreniyorum." dedi.

AA


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.