Sakarya'da hamile anne ve bebeğini katleden 2 cani tutuklandı

Sakarya'da hamile anne ve bebeğini vahşice katleden Birol Karacal ve Cemal Bay tutuklanarak cezaevine gönderildiler. Zanlılar, Kaynarca Adliyesi’nden çelik yelekler giydirilerek geniş güvenlik önlemleri altında çıkarılarak özel harekat polisine ait zırhlı araca bindirildi

07 Temmuz 2017, Cuma 15:07
A A
Hamile kadın ve 10 aylık bebeğini kaçırdılar, ikisini de ormana götürüp öldürdüler!

Cinayet, Sakarya Kaynarca'da işlendi. Kaynarca'da yaşayan Suriyeli Halid Al-Rahmun, fabrikadaki gece mesaisinden sonra evine gitti. Kapı zorlanarak açılmıştı. Halid Al-Rahmun'un 9 aylık hamile eşi Emani Al-Rahmun ve 10 aylık bebeği evde yoktu. Arama çalışması başlatıldı, bu sırada anne ve bebeğinin cenazeleri ormanlık alanda köylüler tarafından bulundu.


Suriyeli hamile kadına tecavüz edip, çocuğu ile birlikte öldürdüler


Polis olayla ilgili, Halid Al-Rahmun'la aynı fabrikada çalışan 2 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar sorgularında cinayeti itiraf etti. 


Cani Birol Karacal

Halid Al-Rahmun'la tartışan Cemal Bay ve Birol Karacal, Suriyeli işçi fabrikada mesaideyken evine gitti. Zanlılar kapıyı levyeyle açtı, 19 yaşındaki Emani Al-Rahmun'u ve 10 aylık bebeği Halaf Al-Rahmun'u kaçırıp ormana götürdü.

SAKARYA VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI
 

Sakarya Valiliği anne ve 11 aylık çocuğunun vahşice öldürülmesiyle ilgili olarak yazılı açıklamada bulundu: Valiliğin açıklaması şöyle:

"6 Temmuz günü saat 11.00 sıralarında Suriye vatandaşı Halaf Al-Rahmun (27) isimli şahıs, Kaynarca Polis Merkezi Amirliği'ne gelerek kendisinin çalıştığı iş yerine sabah saat 03:00 sıralarında gittiğini, sabah saat 07:00 sıralarında ikametine geldiğinde ikametin dış kapısının açık olduğunu, 9 aylık hamile olan Suriye vatandaşı (20) Emani Al-Rahmun isimli eşinin ve Halaf Al-Rahmun (1) isimli çocuğunun evde olmadığını, hayatlarından endişe duyduğunu beyan ederek Kaynarca İlçe Emniyet Amirliği'ne müracaatta bulunmuştur. Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği görevlilerince yapılan araştırmalar neticesinde, aynı iş yerinde çalışan Birol Karacal (34) ile Cemal Bay (22) isimli şahısların Halaf Al-Rahmun (27) ile tartıştıkları bu sebeple intikam amaçlı plan yaptıkları, bu plan doğrultusunda 6 Temmuz 2017 günü 03.00 sıraları işe gittikleri, izin almadan saat 03.15 sıralarında iş yerlerinden ayrılıp müştekinin ikametine gittikleri, kapıyı levye ile açarak içeri girdikleri, ikamette bulunan 9 aylık hamile Emani Al-Rahmun'u darp ederek bayıltıp battaniyeye sardıkları, 2016 doğumlu erkek bebeği de evde elle boğup kucaklarına alarak şüpheliye ait 41 RK plaka sayılı araca koyup, Birlik Yolu yakınlarında Topça ormanlarına götürdükleri, burada ikisinin de kadına tecavüz ettikleri, bayanın kafasına odun parçası ile vurarak öldürdükleri, maktüleyi ve bebeği battaniyeye sarıp üzerlerine ot, yaprak ve ağaç dalları örttükleri, daha sonra olay yerinden ayrıldıklarını beyan etmişlerdir. Şüpheliler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmış olup, tahkikat devam etmektedir"


SAVCILIK AÇIKLAMADA BULUNDU
 

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaynarca'da 9 aylık hamile olan anne ile 11 aylık oğlunun öldürülmesiyle ilgili olarak yazılı açıklamada bulundu.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olayla ilgili açıklamasında "6 Temmuz tarihinde Kaynarca'da meydana gelen Suriye uyruklu Emani Al-Rahmun ve 2016 doğumlu olan oğlu Halaf Al-Rahmun 'nın öldürülmesi olayı ile ilgili olarak kamuoyunu aydınlatmak zaruriyeti hasıl olmuştur. Söz konusu eylemleri gerçekleştirdikleri iddia edilen şüpheliler Cemal Bay ve  Birol Karacal soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimatlar doğrultusunda ilgili kolluk birimi tarafından ivedilikte 6 Temmuz günü yakalanmış olup, gözaltına alınmışlardır. Maktuller ile Kaynarca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ölü muayene işlemleri 6 Temmuz tarihinde yapılmış olup, maktullerin kesin ölüm sebebi şüpheye mahal bırakmayacak şekilde belirlenmesi ve tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na ilgili kolluk nezaretinde 6 Temmuz tarihinde gönderilmiştir. Şüpheliler Cemal Bay ve Birol Karacal emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri Kaynarca Cumhuriyet Başsavcılığı'nda alınan ifadeleri akabinde 'Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirecek hisle öldürmek', 'Çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme', 'Nitelikli cinsel saldırı', 'Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından tutuklanmaları istemiyle Kaynarca Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilmiş olup, ilgili mahkemedeki sorgularının ardından sevk edildikleri atılı suçlardan tutuklanmışlardır. Hakkında gizlilik kararı bulunan soruşturma dosyası ile ilgili olarak tüm soruşturma işlemleri Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde büyük bir hassasiyet, titizlikle çok yönlü olarak soruşturmaya devam edilmektedir'' ifadeleri yer aldı.

ZIRHLI ARAÇLA ADLİYEDEN GÖTÜRÜLDÜLER


Tutuklanan Birol Karacal ile Cemal Bay Kaynarca Adliyesi'nden çelik yelekler giydirilerek geniş güvenlik önlemleri altında özel harekat polisine ait 'akrep' olarak bilinen zırhlı araca bindirildi. Adliyenin önünde bulunan kalabalık araca saldırmaya çalışırken, arbede yaşandı. Jandarma ve çevik kuvvet polisi vatandaşlar ile araç arasında bulunarak saldırıyı önledi. Zanlılar cezaevine götürüldü.

EŞİ VE KARDEŞİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ


Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde tecavüz edildikten sonra başına taşla vurularak öldürülen Suriyeli hamile kadın ve 10 aylık bebeğinin cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumundan alınarak Sakarya’ya getirildi. Cenazeler morga kaldırılırken kadının eşi ve kardeşi sinir krizi geçirdi.

Kaynarca ilçesi Birlik Mahallesi’nde 9 aylık hamile Emani Al-Rahmun (20) ve 10 aylık bebeği Halaf Al-Rahmun, Birol Karacal ve Cemal Bay isimli şahıslar tarafından kaçırılmış, kaçırıldıktan sonra tecavüz edilmiş sonrasında ise başına taş ile vurularak öldürülmüştü. Hamile kadın ve 10 aylık bebeğinin cansız bedeni, olay yerinde yapılan incelemelerin ardından İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. Aile yakınları tarafından alınan cenazeler, Adapazarı İlçesinde bulunan Yorgalar Mezarlığı’na getirildi. Yorgalar Mezarlığı morguna kaldırılan cenazelere Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu gelerek eşlik etti. Cenazeler morga kaldırılırken kadının eşi ve kardeşi sinir krizi geçirdi. Sinir krizi geçiren babaya morg önünde bulunan sağlık ekipleri müdahale etti.Öte yandan, 9 aylık hamile olan Emani Al-Rahmun ve 10 aylık bebeği Halaf Al-Rahmun cenazesi Adapazarı ilçesinde bulunan Orhan Camisi’nde yarın öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, Suriye’nin İdlib ilinde toprağa verilecek. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in kıldırması bekleniyor.
 

DOĞUM İÇİN BUGÜN HASTANEYE YATACAKTI

Cemal Bay ve Birol Karacal, Suriyeli kadın ile bebeğini taşla darp ederek öldürdüklerini itiraf etti. Hamile kadına cinayetten önce tecavüz de ettiler. Cenazeler otopsi için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Hamile olan Emani Al-Rahmun'un doğum için bugün hastaneye yatırılmasının planlandığı öğrenildi. 


Cani Cemal Bay

AİLE BAKANI'NDAN TEPKİ

Bu arada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya cinayete Twitter'dan şu ifadelerle tepki gösterdi: ''Bu vahşeti gerçekleştirenler insan olamaz. Terörün ve barbarlığın ırkı, milliyeti yok. Yaptıklarının cezasını en ağır şekilde çekmeliler."

Bakan Fatma Kaya ''Suriyeli kardeşlerimizi hedef gösterenlerin Suriye'deki zalim rejimden hiçbir farkı yoktur" ifadesini de kullandı.

ADLİYE ÖNÜNDE TOPLANDILAR

Cemal Bay ve Birol Karacal adliyeye sevk edilirken haberi duyan çok sayıda kişi adliye önünde toplandı. Kalabalık, zanlılara tepki göstererek binaya girmek istedi. Polis cop kullanarak kalabalığı dağıttı.

Kaynarca Kaymakamlığı’na vekalet eden Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de adliye önüne gelerek kalabalığa sakin olmaları uyarısında bulundu. Kaymakam Çiçekli’nin konuşmasının ardından kalabalık sakinleşti.

İŞTE O ANLAR:
Öldürülen Suriyeli Emani Al-Rahmun ve 10 aylık bebeği Halaf Al-Rahmun
 

KAN DONDURAN OTOPSİ RAPORU

Otopsiden kan dondurucu detaylar çıktı. Otopsi raporuna göre Emani Al-Rahmun'un kafası taş ile ezilmiş durumdaydı. Ayrıca boğazında sıkmadan kaynaklanan bere ve çürüklerin olduğu, iç organlarında da tahribatın olduğu belirlendi.

Milliyet'ten Musa Kesler'in haberine göre 9 aylık hamile olan kadının karnında da sopa izleri tespit edildi. Kadının karnındaki çocuğun bu darbeler sırasında öldüğü değerlendiriliyor. Emani Al-Rahmun'un 10 aylık bebeğinin ise ağzı ve burnu kapatılmak suretiyle boğularak öldürüldüğü tespit edildi.  

Al-Rahmun'un ve bebeğinin cenazeleri teslim alındı. Cenazelerin Sakarya'da kılınacak namazdan sonra İdlib'e götürüleceği ve orada defnedileceği öğrenildi.

TUTUKLANDILAR


Anne ve bebeğini öldüren caniler tutuklandı.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.