Salgın döneminde maske takarken nasıl makyaj yapılır?

Evet, salgın döneminde makyaj yapmak birçoğumuz için sadece külfet. Ancak salgının neden olduğu düşük motivasyona, makyaj kadar iyi gelen bir şey yok. Özellikle mesleği evden devam etmeye uygun olmayanlar, halen her sabah kalkıp işe gidiyor. Onlara önerimiz belli aralıklarla da olsa makyaj yapmaya devam etmeleri. Peki ama nasıl? İşte salgın döneminde "Maskeyle nasıl makyaj yapılır?" sorusunun cevabı!

16 Mayıs 2020, Cumartesi 15:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Nemlendiriciyle başlayın

Nemlendiriciyle başlayın

Maskenin yarattığı sürtünme, derinizde deformasyona ve kuruluğa neden olabilir. Bu nedenle nemlendirici, maske takmadığınız günlerde bile aksatmamanız gerekn bir rutin. Hatta en etkili nemlendiriciyi kullanın ki maskenin köşeleri ve kenarları cildinizi tahriş etmesin. 

Hafif bir BB cream

Hafif bir BB cream

Ten makyajı olmazsa olmaz, ancak maske taktığınız ve makyajınızın maskenize bulaşma riski nedeniyle olabildğince ince ve hafif bir makyaj tercihi yapmalısınız. Bu nedenle fondöten yerine BB krem tercih etmek çok daha mantıklı. Eğer maskenizi hiç çıkarmayacaksanız burnunuzdan aşağısına kullanmayabilirsiniz. 


 Matlaştırıcı pudra

Matlaştırıcı pudra

Yüzünüz tüm gün maskenin altında kalacağı için terleyebilir, kendi nefesinizin buğusuyla nemlenebilir. Bu nedenle hafif BB kreminizin üstüde ince bir pudra uygularsanız, makyajınızın ömrünü uzatmış olursunuz. 

Işıltılı bir far

Işıltılı bir far

Maske kullanırken göz makyajı için en iyi seçenek, ışıltılı renklerdir. Işıltılı farlar her zaman gözleri daha aydınlık ve sağlıklı gösterir. Özellikle göz pınarlarınıza muhakkak highlighter değdirin. 


Kaşları atlamayın

Kaşları atlamayın

Maske yaptğınız günlerde makyajınızı tek öne çıkarma şansı gözlerinizdedir. Gözlerle uyumlu belirgin kaşlar, ifadenizi güçlendirecektir. 


Eyeliner'ı atlayın, maskara candır

Eyeliner'ı atlayın, maskara candır

Salgın döneminde makyaj amacımız genelde kozmetik değil, sağlıklı bir görüntüdür. Tek amacınız gözlerinizi belirginleştirmekse ışıltılı farınız bunu zaten sağladı. Maskarayla taçlandırmanız yeterli olacaktır. 


Ruj değil nemlendirici

Ruj değil nemlendirici

Ruj maskenize yapışacağı için kullanmamak en iyisi. Dudaklarınızı yumuşak ve dolgun kalmasını istiyorsanız nemlendirici bir balm uygulamanız yeterli gelecektir.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Harry Potter sevenlerin edinmesi gereken 10 kitap