Samet Aybaba'dan Yıldırım Demirören'e suçlama: Samet FETÖ listesinde...

Samet Aybaba'dan Yıldırım Demirören'e suçlama: Samet FETÖ listesinde...

Teknik direktör Samet Aybaba, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) Yıldırım Demirören'in, Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'na "Samet Aybaba, elimizdeki FETÖ listesinde, anlaşmayın." dediğini iddia etti. 

13 Mart 2017, Pazartesi 14:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Samet Aybaba, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Aydın Doğan Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, Yıldırım Demirören'i bu iddiasını doğrulamaya davet etti. Aybaba, Demirören'in, iddiasını doğrulayamaması durumunda ise istifa etmesini istedi ve savcıları göreve davet etti. 

Basın toplantısına, "Futbol adamıyız, hep futbolun içinde kaldık. Futbola saygı duyduk, saygı bekledik. Eleştirildik, hakarete varan eleştiriler oldu ama futbol adamı olarak belirli bir yerde durduk. Şimdi tamamen futbolun dışında, neredeyse vatan hainliği ve alçaklıkla suçlanan bir konuyla karşı karşıya kalınca böyle bir basın toplantısı yapma mecburiyeti hissettim." sözleriyle başladı.
 

"TELEFON KONUŞMASI YAPTI VE..."


Deneyimli teknik adam, Alanya Kulübü'nün daveti üzerine Alanya'ya gittiğini ve başkan Hasan Çavuşoğlu ile görüştükten sonra neredeyse anlaşma noktasına geldiklerini ancak başkanın, Yıldırım Demirören ile yaptığı telefon konuşmadan sonra tavrının değiştiğini belirtti.

Samet Aybaba, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başkan, 'Yıldırım Demirören ile aranda bir şey var mı?' dedi. ben de medya üzerinden tartışmamız olmuştu ama sorunumuz yok dedi. Başkan bir daha telefonla konuştu ve geldi tekrar aynı soruyu sordu, ben de aynı şeyi söyledim. Biz yönetim kurulunu toplayacağız akşam üstü karar vereceğiz dedi. Ben Antalya'ya döndüm. Sonra yönetim kurulundan biri aradı, 'Sizinle çok çalışmak istiyorduk ama aramızda bir sorun çıktı, çalışamayacağız.' dedi. 2-3 saat sonra Tanju Çolak beni aradı, 'Hocam, Alanyaspor ile anlaşamama nedenini biliyor musun?' dedi. Ben de bilmiyorum dedim, bir sıkıntı olduğunu söylediler dedim. 'Öyle değil hocam.' dedi, Alanyaspor Kulüp başkanının, Yıldırım Demirören'i aradığını, Samet Hoca ile anlaşıyoruz dediğini ve Demirören'in de 'Elimde bir FETÖ listesi var o listede Samet Hoca da var Samet Hoca ile anlaşmayın." dediğini söyledi. Tanju, ikinci telefon konuşmasından sonra seninle anlaşmamaya karar verdiler dedi."
 

"HEPSİNİN İSTİFASINI BEKLİYORUM"


Samet Aybaba, Yıldırım Demirören'in elinde böyle bir liste varsa açıklamasını beklediğinin altını çizerek, "Bizi bir terör örgütünün üyesi gibi gösteren, çalışmamızı engelleyen Yıldırım Demirören. Eğer ellerinde böyle bir liste varsa, o listeyi kimler hazırlamışsa onların hepsinden açıklama bekliyoruz. Eğer açıklamayı yapamazlarsa hepsinin istifa etmesini bekliyorum. Savcılarımı göreve davet ediyorum. Futbolun geldiği noktayı, yaşadıklarımızı görüyorsunuz, artık bunun cevabını kamuoyu verir diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı. 

Aybaba, yaşanan bu olaylardan sonra Yıldırım Demirören ile bir görüşmesinin olmadığını da sözlerine ekledi. 

"Kimin elinde ne varsa ortaya çıksın" diyen Samet Aybaba, "Bu olaya şahit iki arkadaşım daha var. Şimdi bekliyoruz. Karşı taraftan ne açıklama gelecek bilmiyorum. Konu hukuki anlamda çalışmaya başlayacağız. Bugünlere çok zor geliyoruz. Bundan önce de bazı kulüplerle görüşmemiz oldu, acaba ne oldu da olmadı bilmiyorum. Hatta bir tanesinin başkanı beni arayıp, hemen başlayalım dedi, sonrasında futbol şube sorumlusu arayıp sıkıntı var dedi. Ne olup, bitiyor bilmiyoruz. Bu konunun peşini bırakmayacağız, ben bu ülkenin evladıyım." açıklamasında bulundu. 


 

DURSUN KÜÇÜK: BÖYLE BİR LİSTE VARSA PAYLAŞILSIN


Samet Aybaba'nın avukatı Dursun Küçük de TFF başkanının tarafsız olması gerektiğini ve elinde böyle bir liste varsa Cumhuriyet Savcılığı ile paylaşması gerektiğini belirtti. 

Kimse kapalı kapılar ardında töhmet altında bırakılmamalı diyen Dursun Küçük, "Yapılan bu beyanat ile hocamızın çalışma hakkı elinden alınıyor. Böyle bir açıklama, çalışma hürriyetini ihlal, hakaret ve iftira suçlarını oluşturmaktadır. Böyle bir liste varsa emniyet güçlerine yardımcı olmak adına bu listeler paylaşılmalıdır. Hocamızın vereceği talimatlar çerçevesinde hukuki süreç başlatılacaktır. Hocamız, saygın bir teknik adam olarak karalanmaktadır." şeklinde konuştu. 

Federasyon başkanının elinde böyle bir liste olması ve paylaşmaması durumunda görevini ihmal ettiğinin altını çizen avukat Küçük, şu ifadeleri kullandı:

"Böyle bir durum varsa federasyon bunu belgelemek zorundadır. Çünkü bu durum, terörist yakıştırması yapılacak bir konudur. Bu hususta, dava açılıp açılmaması savcılığın karar vereceği bir durum. Samet Hocam açısından da hakaretten ve eylemden doğan, sözleşmeden elde edebileceği bir paradan mahrum kalma açısından, dava açıp açmama kararını verecektir. Savcılığa başvuruyu vakit kaybetmeden yapacağız. Hocamız Tanju Çolak ile görüşmese böyle bir bilgiden haberi olmayacak ve belki hiç çalıştırılmayacak. Bir kulüp başkanının, federasyon başkanını arayıp sorması da bu listenin varlığının göstergesidir." sözlerine yer verdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER UEFA, Şampiyonlar Ligi finali hakkındaki kararını yarın açıklayacak