Samsung, 60 milyon satışı geçebilir

Samsung, 60 milyon satışı geçebilir

Galaxy S3 modeliyle beraber toplamda 30 milyonu aşkın satış başarısı elde eden Samsung, 2012'nin dördüncü çeyreğinde toplam akıllı telefon satışını 60 milyon yapabilir

25 Kasım 2012, Pazar 15:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Toplam telefon pazarına baktığımızda lider olan Samsung, 2012 yılının üçüncü çeyreğinde toplamda 55.5 milyon akıllı telefon satmayı başarmıştı.

Samsung'un 2012 yılının son çeyreğinde bu sayıyı daha da arttırabilir. 58 milyon barajını aşıp, 60 milyon seviyesine ulaşmak isteyen firma, bazı kaynaklara göre çeyrek sonunda 61.5 milyonluk satış yapabilir. Toplam 30 milyonu aşan satış rakamı yakalayan Galaxy S3, Ekim ayında 5.5 milyon satış rakamına ulaştı. 2012'nin 4. çeyreğinde toplam 15 milyon seviyesine ulaşılabilir.

Samsung'un hedeflerinde Windows Phone 8'li ATIV S gibi akıllı telefonların çok büyük yer bulmadığı görülüyor. Android'in hala en iddialı çözüm olduğunu düşünen ve bunu satış rakamlarında da gören Samsung, iPhone 5'in kullanıcılardan inanılmaz talepler almamasının karşısında satış patlaması yaşıyor.

2013'e çok ciddi bir maddi avantajla girecek olan Samsung, akıllı cihazlarında ekran panelleri, RAM, depolama birimleri ve işlemci başta olmak üzere pek çok bileşenini kendi ürettiği için, kar marjı diğer tüm firmaların ilerisinde.

2013'e bu ciddi maddi güç ile etkileyici modellerle girmeyi bekleyen Samsung, son günlerde 15 cihaza birden Jelly Bean güncellemesi vermesiyle beraber güncelleme konusundaki kötü imajını da düzeltmeye başladı.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.  

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2021'in en önemli gökyüzü olayı için geri sayım başladı! Etkisi ne kadar sürecek?