Samsung Windows'u örnek alırsa…!

Samsung hali hazırda bir güvenlik problemi ortaya çıkarsa hızlı bir güncelleme sürecine giriyordu

07 Ağustos 2015, Cuma 00:14
A A
Samsung Windows'u örnek alırsa…!

Son olarak MMS açığı konusunda çalışmalar yapmış ve güvenlik yamasını dağıtmaya başlamıştı. Firma bu stratejiyi daha da geliştirecek ve artık aylık olarak güvenlik güncelleştirmelerini yayınlamaya başlayacak.

Samsung yeni stratejisi için Dünya çapında pek çok operatör ile görüşmeler yapıyor. Zira sadece Samsung değil eğer cihaz operatör logoluysa o operatörün de güncelleştirme geliştirme sürecinde rol alması gerekiyor.

Elbette Ülkemizde bu geçerli değil zira operatör tarafından satılsa da güncelleştirmeler üretici firma tarafından geliyor. Google’ın Nexus cihazları için aylık güvenlik güncelleştirmelerine başlayacağını duyurması diğer üreticileri de harekete geçirmiş durumda.

Samsung kendi cihazları için de benzer bir program başlatıyor. Şimdilik aylık güncelleştirme programına hangi Galaxy cihazlarının alınacağı bilinmiyor.

Gelecek dönemde cihaz listesi ve yol haritasının belirlenmesi bekleniyor. Ancak bu programda mevcut tüm Galaxy cihazları değil muhtemelen orta ve üst seviye cihazlar yer alacak.

Haberin başlığında geçen olayın haberle alakasını merak edenler için: Redmondlu Teknoloji Devi Microsoft; her ayın ikinci haftası sürekli güncelleştirme yayınlar. Samsung’ta güncelleştirmenin haftası; şimdilik tek bilinmeyenli denklem.

 

Xbox One’a Windows 10 ne zaman geliyor?

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.