Sapanca'daki çifte cinayet çözüldü

Dr. Emine Küçük ve yanındaki nişanlısının kardeşi ilaç mümessili 28 yaşındaki Mustafa Bayrak'ın öldürülmesiyle ilgili soruşturmada her şey ortaya çıktı

02 Mart 2015, Pazartesi 17:36
A A
Sapanca'daki çifte cinayet çözüldü

TEM’in Sapanca Kurtköy geçişindeki TIR Parkında hafta sonu cesetleri bulunan 42 yaşındaki Dr. Emine Küçük ve yanındaki nişanlısının kardeşi ilaç mümessili 28 yaşındaki Mustafa Bayrak cinayetiyle ilgili gözaltına alınan 3 şüpheli adliyeye sevk edildi. Zanlıların cinayette kullandıkları tabancayı Sakarya Nehri’ne, cep telefonlarını ise boş bir araziye attıkları anlaşıldı. TEM’de işlenen cinayet ardından Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri 25 yaşındaki Muhammet Ali Yıldız, 36 yaşındaki Mahmut Işık, 41 yaşındaki Murat Bilgin cinayetine ilişkin haberlerin yayınlanması ardından avukatlarıyla birlikte Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek "Bu öldürülen şahısları gayri menkul satısından dolayı ticari ilişkimiz oldu" diyerek başvurmaları üzerine gözaltına alınmışlardı.

Sapanca Cumhuriyet Savcılığı’ndan alınan gözaltı sürelerinin uzatılmasıyla ilgili karar sonrasına poliste sorgulamaları yapılan şüphelilerden Mahmut Işık cinayeti işlediğini itiraf etti.

DÜZCE’DE ARSA SATIŞI

Adıyaman nüfusuna kayıtlı olan Mahmut Işık öldürülen doktor Emine Küçük ile Mustafa Bayrak ile Düzce’de arsa satışı nedeniyle internet üzerinden tanıştıklarını söyleyerek cinayeti nasıl işlediklerini tüm ayrıntısıyla baro tarafından atanan avukat nezaretinde anlattı. Şüpheli Işık Düzce’teki arsa için 330 bin liraya anlaştıklarını söyleyerek, "Düzce’den İstanbul’a giderek Emine Küçük ile görüştük. Anlaştık. 30 bin lira peşin verdik ve geriye kalan 300 bin lirayı ise Düzce’de vereceğimizi söyledik. Düzce’ye gittik. Düzce Tapu Müdürlüğünde arsayla ilgili satışı yaptık. İstanbul’a dönerken Sapanca yakınlarında önce Mustafa’yı, ardından da Emine’yi vurup öldürdük. Tabancayı Sakarya Nehrine attıktan sonra üzerlerinden aldığımız cep telefonlarını da yol kenarına atarak kaçtık’ dediği belirtildi.

TELEFONLARI BULUNDU

Cinayeti soruşturan asayiş şube müdürlüğüne bağlı cinayet büro amirliği ekipleri şüphelilerin verdiği ifade doğrultusunda öldürülen Dr. Emine Küçük ile nişanlısının kardeşi Mustafa Bayrak’ın gasp edilen telefonlarını atıldığı yerde buldu. Zanlıların ödedikleri parayı da geri aldıkları belirtildi. Polis cinayet şüphelileri ve iki maktulun olay günü İstanbul’a gittikleri 34 PDP 76 ile81 BG 455 plakalı araçları da Düzce’de buldu. Araçların kiralık araç olduğu öğrenilirken araçların içerisinde kan izlerinin bulundu. Ayrıca zanlıların kanlı elbiselerini de olaydan sonra evlerinde değiştirdikleri anlaşıldı. Polis evlerinde yapılan aramada kanlı elbiseleri buldu

TEK ARAÇTA BERABER GÖRÜNTÜ

Cinayeti soruşturan polis şüpheliler ve maktullerin kullandıkları 2 aracın otoban turnikelerinde giriş çıkışları ile TEM’deki bir tesislerde mola verdiklerinde kamera kayıtları görüntülerine ulaştı. Maktüllerin cinayet şüphelileriyle birlikte araçlarından inerek tesislere girdikleri görüldü. Cinayet sonrasında Muhammet Ali Yıldız, Mahmut Işık, Murat Bilgin sıkı güvenlik önlemleri altında Sapanca Adliyesi’ne sevk edildi.

ÇİFTE CİNAYETE 3 TUTUKLAMA

TEM’in Sapanca Kurtköy geçişindeki TIR parkında hafta sonu cesetleri bulunan 42 yaşındaki Dr. Emine Küçük ve yanındaki nişanlısının kardeşi ilaç mümessili 28 yaşındaki Mustafa Bayrak cinayetiyle ilgili gözaltına alınan ve Sapanca Adliyesi’ne sevk edilen Muhammet Ali Yıldız, Mahmut Işık, Murat Bilgin tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Keskin nişancılar ilk kez görüntülendi