Sararan tırnaklara 5 basit çözüm

Sigaradan sararan tırnaklar, hepimizin çevresinde şahit olduğu bir durum. Sigaradan sararan tırnaklara bir de sık sık oje sürmek eklenince sarı tırnak sendromu kaçınılmaz hale geliyor. Peki sararan tırnaklar için ne yapmalı? Ayak tırnak sararması ve kalınlaşması çözümsüz mü? El tırnak uçlarının sararması sadece manikürcüde mi çözülür? Tırnak sararması için biraz sabır, birkaç tane de tırnak beyazlatma kürüne ihtiyacımız var. Yani tırnak beyazlatma hayal değil. Tırnak sararmasından muzdaripseniz, sararan tırnaklara 5 basit çözüm!

03 Temmuz 2020, Cuma 09:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 12 saat dinlendirin

12 saat dinlendirin

Sadece bu yöntemleri uygulamak tırnak sağlığınız için yeterli olmaz elbette. 2 günde bir ojesiz bırakıp tırnaklarınızın en az 12 saat nefes almasını sağlamalısınız.

Diş macunu ve limon suyu

Diş macunu ve limon suyu

Beyazlatma etkili diş macununu tırnaklarınızda da kullanabilirsiniz. Bir çay kaşığı diş macunu ve bir tatlı kaşığı limon suyunu karıştırıp 15-20 dakika tırnaklarınızda bekletmeniz yeterli olacaktır.


Alternatif karbonat

Alternatif karbonat

Aynı tarifte diş macunu yerine karbonat da kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta karbonat daha kurutucu olacağından sonrasında mutlaka vazelin gibi yağlı bir kremle nemlendirmek.


Maden suyu ve süt

Maden suyu ve süt

Eşit oranda maden suyu ve sütü bir kasede karıştırıp 15-20 dakika tırnaklarınızı içinde beklettikten sonra üst kısımlarını törpülemek de sararmaları oldukça azaltacaktır.

Menekşe yağı bakımı

Menekşe yağı bakımı

Bir pamuğun üzerine damlatacağınız 5-6 damla menekşe yağı ile tırnaklarınızı silmek tırnaklarınızı hem beyazlaştıracak, hem de güçlenmesini ve daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sülfatsız şampuan nedir? Sülfatsız şampuanın faydaları